داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

آرایش جنگی امام حسین(ع) الگو ما در جنگ اقتصادی و فرهنگی باشد

نمایش خبر : 159 | تاریخ انتشار : 15 شهریور 1398
به گزارش فراهان خبر؛ حجت الاسلام فیض کرمیان، امام جمعه فرمهین در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به حماسه عاشورا گفت: اباعبدالله حسین(ع) با وجود یاران اندک در روز عاشورا مانند کسی که خود را غالب می بینند، جنگ کردند و هفتاد و دو نفر یار امام(ع) در مقابل سی هزار نفر صف آرایی کردند.
وی افزود: جنگ امام(ع) به همراه تعداد بسیار کم اصحابش با آن انبوه دشمن از صبح تا نزدیک عصر، بطول انجامید با اینکه دشمنان مصر بودند که هر چه زودتر کار را تمام کنند.
فیض کرمیان اظهار کرد: دشمنان از هر راهی وارد جنگ شدند؛ هم از راه مبارزه تن به تن، هم از راه تیر اندازی، و هم از راه حمله عمومی و در هر نوبت، اصحاب امام(ع) جلو آنان را گرفتند و به نحو احسن دفاع کردند.
امام جمعه فرمهین گفت: امروز ما هم در شرایط جنگی هستیم، دشمن با همه قوا به دنبال این است تا مردم ما را نسبت به انقلاب ناامید و مایوس کند.
وی ادامه داد: در این شریط جنگی ما هم با الگو از آرایش جنگی امام حسین(ع) در کربلا باید در مقابل دشمنان ایستادگی کنیم و همواره در برابر توطئه های دشمن در عرصه اقتصادی و فرهنگی، آرایش جنگی داشته باشیم.
فیض کرمیان افزود: ملت ایران باید اتحاد و انسجام خود را حفظ کند و از هرگونه اختلاف پرهیز کند و این را همگان بدانیم که بدون اتحاد و انسجام، کاری پیش نخواهد رفت.
امام جمعه فرمهین با اشاره به مبارزه با فساد گفت: حرکت خوبی در کشور به واسطه برخورد قوه قضائیه کلید خورده است و این حرکت باید به یک جریان تبدیل شود.
وی اظهار کرد: قوه قضائیه در برخورد با مفسدان اقتصادی اقدامات خوبی را داشته است، امروز فقط اعلام مفسدین اقتصادی دل های مردم را شاد نمی کند بلکه باید این مفسدین اقتصادی که میلیاردها تومان را به جیب زده اند، در انظار عمومی اعدام شوند.
فیض کرمیان گفت: برخی از این مفسدان اقتصادی از مسئولان عالی رتیه کشور و نمایندگان مجلس هستند که مال این مردم را به جیب زئه اند و حالا به مردم می خندند.
امتام جمعه فرمهین خاطر نشان کرد: آرایش جنگی در برابر دشمنان نیازمند برنامه ریزی، اتحاد و انسجام و اصلاح قوانین فسادزا است.
انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir