داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

ریشه همه فسادهای اقتصادی کلان در انتصابات رانتی است/ روحانی بیشتر از این اجازه دخالت برادرش در امور اقتصادی را ندهد

نمایش خبر : 71 | تاریخ انتشار : 16 شهریور 1398

به گزارش فراهان خبر؛ جبار کوچکی نژاد، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص اعمال نفوذهای حسین فریدون برادر رئیس جمهور در انتصاب برخی از روسای بانک ها و محکومیت وی اظهار داشت: باندهای اقتصادی در کشور شکل گرفته که تحت هیچ شرایطی حاضر نیستند منافع خود را کنار بگذارند. قوه قضائیه نه تنها وظیفه مبارزه با فساد را دارد بلکه وظیفه پیشگیری از فساد نیز بر عهده این دستگاه است.

وی در ادامه افزود: ریشه همه فسادهای اقتصادی کلان در کشور به ویژه معوقات بانکی انتصابات رانتی است که در همین زمینه قبلا هم شاهد خروج میلیاردها تومان از بانک ها در قالب وام های بدون بهره با سفارش حسین فریدون بودیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین گفت: کسانی که شرایط و صلاحیت حضور در مراکز اقتصادی نظیر بانک ها را ندارند، به وسیله زد و بندهای صورت گرفته در بانک ها پست های کلیدی می گیرند و به جای پرداختن به امورات مشتریان بانکی به کارها و وام های شخصی خود و معرفان خود می پردازند.

کوچکی نژاد همچنین گفت: اکنون که مبارزه با فساد در قوه قضائیه جدی شده است، انتظار می رود سازمان بازرسی برای پیشگیری از حیف و میل شدن بیت المال، پیشگیری از فساد را هم در دستور کار خود قرار داده و برای برخورد با حسین فریدون و امثال وی از تهدیدات تو خالی نترسد.

وی همچنین بیان داشت: دولت به ویژه شخص روحانی و وزارت اطلاعات نباید بیشتر از این به حسین فریدون، اجازه دخالت در امورات اقتصادی را بدهند؛ چرا که آسیب این دخالت ها مستقیما متوجه مردم است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه اکثر کسانی که با رانت به سمتی منصوب شده اند به فساد کشیده شده اند عنوان کرد: دستگاه های امنیتی و قضایی باید هشدارهای لازم را نسبت به فسادهای رانتی بدهند و کسانی که مفسدین اقتصادی را با رانت به روی کار آورده اند نیز محاکمه شوند چرا که آنها هم در این فساد شریک هستند.

کوچکی نژاد ضمن تأکید بر اینکه انتصابات رانتی به فساد اقتصادی دامن می زنند عنوان کرد: فریدون تازه محاکمه شده و در حال پیگیری انتصابات جدید است و این یعنی نسبت به این محاکمات هراسی ندارد؛ انتصابات رانتی منابع بانکی را به سمت افراد خاصی گسیل می دهد که در این مسیر منافع مردم قربانی می شود.

وی ضمن تشکر از اصحاب رسانه برای افشاگری درباره رانت و مفاسد اقتصادی تصریح کرد: بهتر است آقای روحانی مبارزه با فساد و رانت را از اطرافیان خود آغاز کند و نسبت های نزدیک باعث نشود که رئیس دستگاه اجرایی علیه قوه قضاییه موضع گیری کند.

 

انتهای پیام/ط

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
ارتباط مردمی
salamup.ir