داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

آغاز اجرای طرح‌های منابع طبیعی شهرستان فراهان

نمایش خبر : 249 | تاریخ انتشار : 20 آبان 1398
به گزارش فراهان خبر، فرهاد مجدآبادی فراهانی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فراهان از آغاز طرح های منابع طبیعی در سطح این شهرستان خبر داد.
وی افزود: امسال و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی پروژه‌های اجرای کمربند حفاظتی خنجین، بیولوژیک احداث چاله‌های فلسی، قرق مراتع، احداث آبشخوار دام و مرمت چشمه با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد و ۲۳۰ میلیون ریال اجرا می‌شود.
مجدآبادی با بیان اینکه طرح اجرای کمربند حفاظتی شهر خنجین که جزو درخواست‌های مردم خنجین بود به زودی اجرایی می شود، اظهار کرد: در این طرح با احداث ۱۹۰ بنچ مارک (سنگ نشانه) به طول حدود ۲۰ کیلومتر و با اعتبار یک میلیارد و ۸۷۰ میلیون ریال مرز اراضی ملی و مزروعی تفکیک می‌شود. 
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فراهان ادامه داد: در طرح بیولوژیک اصلاح و احیا مراتع، در سطحی حدود ۸۰ هکتار هم با اعتبار ۶۴۰ میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی با ایجاد چاله‌های فلسی و کشت گیاهان مرتعی به افزایش ظرفیت ذخیره نزولات و تقویت پوشش گیاهی مراتع کمک بسیاری خواهد شد.
وی بیان کرد: همچنین با تخصیص اعتبار ۷۲۰ میلیون ریالی تعداد ۱۰ دستگاه آبشخوار به منظور تامین آب مورد نیاز دام و پراکنش مناسب دام در سطح مرتع احداث و ۲ مورد چشمه به همین منظور مرمت و بهسازی شده و ۳۵۰ هکتار از مراتع قرق خواهدشد و پروژه آبخیزداری در خنجین هم با اعتبار یک و نیم میلیاردی به زودی شروع میشود.
انتهای پیام/
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir