داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

مشارکت ۸۰۰ حامی در طرح اکرام ایتام و فرزندان محسنین

نمایش خبر : 269 | تاریخ انتشار : 30 آبان 1398
غلامرضا حافظ کمال، رئیس کمیته امداد فراهان در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر ضمن تقدیر از مشارکت و همدلی و همراهی خیرین و نیکوکاران این شهرستان با کمیته امداد گفت: خیرین و نیکوکاران همواره یار و یاور امداد در رسیدگی به نیازمندان و محرومین هستند و این مهم سبب کمک هر چه بیشتر به این عزیزان می شود.
وی با اشاره به اجرای طرح های اکرام ایتام و محسنین افزود: این طرح ها با مشارکت گسترده مردم دلیجان روبرو بوده است که از ابتدای سال جاری تا کنون 800 حامی در این طرح حمایت از کودکان ایتام و محسنین را به عهده گرفتند.
حافظ کمال به فعالیت های حوزه مشارکت های مردمی در 6 ماهه نخست امسال نیز اشاره کرد و گفت: مبلغ 329 میلیون تومان از مشارکت های مردمی جمع آوری شده که شامل 240 میلیون تومان نقد و 89 میلیون تومان غیر نقدی بوده است.
رئیس کمیته امداد فراهان ادامه داد: این مبلغ اهدایی 871 نفرحامی از همشهریان گرامی و ارجمند شهرستان فراهان بوده که به منظور کمک و حمایت از 281 نفر ایتام و فرزندان محسنین خانواده های تحت حمایت جذب شده است.
وی با اشاره به اینکه این میزان کمک نسبت به برنامه مصوب امسال که حدود 622 میلیون تومان می باشد، 53 درصد تحقق برنامه و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ک 50 درصد رشد داشته است. حافظ کمال تعداد حامیان طرح اکرام ایتام ومحسنین در پایان سال گذشته را 781 نفر عنوان کرد و ادامه داد: امسال با افزایش 12 درصدی به 871 نفر رسیده است.
وی اظهار کرد: براساس تراز مالی 6 ماهه اول امسال سرانه طرح اکرام ایتام برای هر یتیم فراهانی ماهانه 377 هزار تومان و سرانه طرح محسنین برای فرزندان محسنین فراهانی نیز 115 هزار تومان ماهانه می‌باشد که در سطح استان از بالاترین سرانه ها است.
رئیس کمیته امداد فراهان افزود: طرح اکرام ایـتام از نیمه دوم سال ۷۸ باهدف حمایت از کودکان یتیم و تامین نیازمندی‌های آنان در زمینه‌های معیشتی، تحصیلی، درمان و.... آغاز شد.
وی ادامه داد: در این طرح، افراد نیکوکار با پذیرفتن و تقبل حمایت مالی از یک یا چند یتیم در طول سال نسبت به رفع مشکلات مادی و معنوی آنان در قالب کمک به یتیم خاص، کمک به دانش‌آموز خاص، کمک به دانشجوی خاص و ... اقدام می‌کنند.
وی گفت: افراد حقیقی یا حقوقی که در این طرح «حامی» نامیده می‌شوند با مراجعه به کمیته امداد امام(ره) یا درگاه‌های الکترونیک و تکمیل فرم اعلام همکاری، آمادگی خود را جهت تحت حمایت گرفتن یک یا چند کودک یتیم اعلام می‌کنند.
حافظ کمال با اشاره به اینکه مدت حمایت حداقل یک سال بوده که طی آن حامی به صورت ماهیانه مبلغ تعهد شده خود را به شماره حساب کمیته امداد امام(ره) محل سکونت یتیم با شناسه واریز مخصوص یتیم واریز می‌کند، خاطر نشان کرد: حامیان می‌توانند با هماهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) از محل سکونت ایتام موردنظر بازدید کرده و نسبت به رفع دیگر مشکلات آنان نیز اقدام کنند. انتهای پیام/
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir