داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

دم خروس حمایت سلبریتی‌ها از آشوب مسلحانه و سکوت در مقابل بی‌تدبیری دولت

نمایش خبر : 76 | تاریخ انتشار : 11 آذر 1398

به گزارش فراهان خبر به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پس از گذشت حدود 2 هفته از پایان اغتشاشات بنزینی آشوبگران که با موج سواری بر روی اعتراضات به‌حق مردم دست به اقدامات خرابکارانه و تخریب اموال مردم و بیت المال زده بودند، ناگهان برخی از سلبریتی‌‌ها در اقدامی هماهنگ با انتشار عکس و متن‌های متحدالشکل نسبت به آن اتفاقات واکنش نشان دادند.

این اتفاق درحالی رخ داد که بیکاری، سطح درآمد پایین، گرانی اجناس، بالارفتن مجدد قیمت ارز و مشکلات اقتصادی جامعه کمتر از سوی سلبریتی‌‌ها در ایام اخیر مورد انعکاس قرار گرفت و نکته جالب این‌جاست درحالی‌که بیشتر حامیان سیاسی دولت و احزاب نسبت به نحوه افزایش قیمت بنزین و سخنان عجیب روحانی در خصوص عدم اطلاع از زمان اجرای این طرح اعتراض داشتند اما این موضوع کمتر در صفحات اینستاگرام سلبریتی‌‌ها منعکس شد.
 
البته پس از گذشت ساعاتی از انتشار هماهنگ پست‌های اینستاگرامی از سوی سلبریتی‌‌ها هدف از این اقدام آنان در حمایت از دولت، لو رفت و مشخص شد پای پول در میان است. 
 
محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه امروز در مصاحبه با یکی از خبرگزاری‌ها ضمن حمایت از تداوم معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها گفت: «بخشی که باید از معافیت مالیاتی مستثنا شده یا تقلیل پیدا کند، بخش فرهنگ و هنر نیست، حتی ما باید اگر می‌توانیم در این رابطه مالیات منفی هم داشته باشیم. یعنی مساعدت‌هایی را به عنوان «یارانه» پرداخت کنیم، نه اینکه از این بخش حساس و ارزشمند فرهنگ و هنر، بخواهیم مالیات بگیریم. به همین دلیل دولت مخالف حذف معافیت مالیاتی اصحاب فرهنگ و هنر است.»
 
حال مشخص شد چگونه و به چه دلیلی، سلبریتی‌ها پای کار حمایت از دولت آمدند و در حوادث اخیر به جای مطالبه‌گری از دولت برای احقاق حق مردم و فشاری که از ناحیه گرانی و اقتصادی احساس می کنند به بهانه اغتشاشات در مقام دفاع از دولت خروشیدند.
 
همچنین این حمایت محمدباقر نوبخت به عنوان یکی از مقامات رده بالای دولت از معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها درحالی است که بیش از چند ده هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور وجود دارد که در صورت وصول آنان بخش عمده‌ای از مشکلات اقتصادی کشور قابل حل خواهد بود. بنابر این دولت باید پاسخ بدهد در حالی که کارگران این مملکت اگر حقوقشان با اضافه‌کاری به بالای 2 میلیون و 700 هزار تومان برسد باید مالیات پرداخت کنند عدم دریافت مالیات از کسانی که درآمدهای چندصد میلیونی‌شان از بازی در یک فیلم شهره عام و خاص است چه وجاهت قانونی دارد؟
 
این معافیت مالیاتی برای سلبریتی‌ها در حالی با حمایت دولت همراه است که بسیاری از مردم و اقشار متوسط و ضعیف جامعه که قشر وسیعی از مالیات‌دهندگان به دولت را شامل می‌شود از نحوه تخصیص یارانه سهمیه‌بندی بنزین و عدم واریز این مبلغ به حسابشان اعتراض دارند و دولت در این زمینه با چالش جدی عدم توازن پرداخت و عدم رعایت عدالت مواجه است.
 
انتهای پیام/
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir