داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

تخصیص سه میلیارد و ۲۳۰ میلیون ریال اعتباربه اجرای طرح‎‌های آبخیزداری فراهان

نمایش خبر : 85 | تاریخ انتشار : 28 دی 1398
«فرهاد مجدآبادی»؛ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری فراهان در گفتگو با فراهان خبر از تخصیص سه میلیارد و ۲۳۰ میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به اجرای طرح‌های آبخیزداری در این شهرستان خبر داد و گفت: با تخصیص این اعتبارات اجرای کمربند حفاظتی خنجین و عملیات بیولوژیک از جمله ایجاد چاله‌های فلسی، قرق مراتع، ایجاد آبشخوار دام و مرمت چشمه در دستور کار اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان قرار گرفت.
وی اجرای طرح کمربند حفاظتی شهر خنجین را از خواسته‌های به حق مردم این منطقه دانست و افزود: مرز اراضی ملی و مزروعی این منطقه با ایجاد ۱۹۰ بنچ مارک (سنگ نشانه) به طول حدود ۲۰ کیلومتر و با اعتبار یک میلیارد و ۸۷۰ میلیون ریال تفکیک می‌شود.
مجدآبادی اجرای طرح بیولوژیک اصلاح و احیای مراتع در سطح ۸۰ هکتار با اعتباری بالغ بر ۶۴۰ میلیون ریال را از دیگر برنامه‌های این اداره کل بیان کرد و گفت: اجرای طرح‌های بیولوژیکی، افزایش ظرفیت ذخیره نزولات و تقویت پوشش گیاهی مراتع در این اراضی را به همراه دارد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری فراهان اظهار کرد: مرمت ۲ مورد چشمه شهرستان فراهان، قرق ۳۵۰ هکتار از مراتع و ایجاد ۱۰ دستگاه آبشخور با اعتباری بالغ بر ۷۲۰ میلیون ریال برای تامین آب و پراکنش مناسب دام‌ها در سطح اراضی طبیعی این شهرستان از دیگر برنامه های این اداره است.
وی ایجاد بندهای گابیونی و سنگ و ملاتی در حوزه آبخیز خنجین را از دیگر برنامه‌های اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فراهان عنوان کرد و گفت: با تخصیص ۱۵ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده به شهرستان این طرح عملیاتی می‌شود.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فراهان گفت: اجرای این طرح نقش مهمی در کنترل سیلاب و رسوب ، کاهش سیلاب و افزایش تغذیه سفره های آب زیرزمینی در منطقه و ارتقای ضریب ایمنی راه‌ها و تاسیسات انتقال نیرو در برابر خطر سیلاب را به همراه دارد.
انتهای پیام/
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir