داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

کمک مؤمنانه|تهیه و پخت ۲۰۰۰ غذای گرم در فراهان در رزمایش مومنانه

نمایش خبر : 120 | تاریخ انتشار : 21 اردیبهشت 1399
به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، سرهنگ پاسدار حسین رضایی ظهر امروز در آیین مرحله دوم رزمایش کمک مؤمنانه در فراهان که به مناسبت ولادت باسعادت امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا سپاه ناحیه فراهان با تشکیل ۱۱ قرارگاه در مناطق مختلف این شهرستان اقدام به انجام فعالیت‌های مختلف در راستای مبارزه و جلوگیری از گسترش ویروس کرونا پرداخت.

وی افزود: قرارگاه شهید علی‌اکبر جمراسی شهر تلخاب، قرارگاه شهید مدافع حرم سید سجاد روشنایی شهر فرمهین، قرارگاه شهدای امیرآباد روستای امیرآباد، قرارگاه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی روستای سلیم‌آباد، قرارگاه صاحب‌الزمان (عج) روستای ماستر، قرارگاه شهید مدافع حرم حاج حمید انصاری روستای فشک، قرارگاه شهید مدافع حرم محسن حججی روستای تبرته، قرارگاه سردار شهید رحیم آنجفی روستای نظام‌آباد، قرارگاه شهید عین‌الله غیاث‌آبادی روستای غیاث آباد، قرارگاه شهدای رست روستای غیاث آباد، قرارگاه شهید جهادگر اسدالله هاشمی شهر خنجین از جمله قرارگاه‌های تشکیل شده در مبارزه با کرونا هستند.

فرمانده سپاه ناحیه فراهان بیان کرد: ۱۱ کارگاه تولید ماسک راه‌اندازی شد که بیش از ۷۰ هزار ماسک استاندارد و مورد تأیید دانشگاه علوم پزشکی و ۷ هزار جفت دستکش یک‌بار مصرف بهداشتی تولید شد که در اختیار نیازمندان و خصوصاً مناطق روستایی و محروم قرار گرفت.

رضایی ادامه داد: بیش از ۵۰۰ جهادگر بسیجی در قالب ۳۵ گروه جهادی سازمان‌دهی شدند که اقدامات گسترده‌ای از قبیل آموزش و اطلاع‌رسانی، عملیات گندزدایی روستاها و معابر عمومی، ایستگاه‌های غربالگری و ایست بازرسی‌ها به‌کارگیری شدند.

وی اضافه کرد: همچنین بیش از ۵ هزار لیتر الکل و سایر مواد ضدعفونی‌کننده و بیش از ۲۵ هزار لیتر ماده ضدعفونی‌کننده جهت گندزدایی معابر و روستاها تهیه و توزیع شد.

فرمانده سپاه ناحیه فراهان گفت: کلیه ماشین‌آلات جنگ نوین سپاه و ادوات سم‌پاشی کشاورزی در این ایام در اختیار عملیات‌های ضدعفونی و گندزدایی قرار گرفته است که به‌طور مستمر عملیات گندزدایی انجام می‌شده است.

رضایی گفت: به مناسبت میلاد با سعادت کریم اهل‌بیت(ع) تهیه و پخت ۲۰۰۰ غذای گرم در دستور کار قرار گرفت که بین سایر اقشار مردم و مناطق توزیع شد.

وی اضافه کرد: کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان از ابتدای شیوع کرونا جهت کمک به دانشگاه علوم پزشکی در حالت آماده‌باش بوده و در شرایطی که احساس نیاز داشتند به کمک آنها آمده‌اند.

فرمانده سپاه ناحیه فراهان تصریح کرد: ۲ ایستگاه غربالگری ثابت ۲۴ ساعته در ورودی شهرهای خنجین و تلخاب و یک ایستگاه غربالگری سیار در سطح شهر فرمهین نیز به جهت پایش افراد در شهرستان نیز در نظر گرفته شد که توانستیم تا حدود زیادی بیماری را در شهرستان کنترل کنیم.

رضایی اظهار داشت: بعد از بیانات مقام معظم رهبری رزمایش کمک مؤمنانه در دستور کار سپاه شهرستان قرار گرفت که در گام اول ۱۱۰۰ بسته معیشتی توسط قرارگاه‌های محلی بسیج در سطح روستاها بین نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا توزیع شد و در گام دوم رزمایش کمک مؤمنانه نیز که به مناسبت میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) ۱۰۰۰ بسته توسط سپاه و ۲۰۰۰ بسته توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) در این هفته توزیع می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بعد از وقوع سیل در سال گذشته عملیات ساخت ۲۰ واحد مسکونی در ۲ مرحله آغاز شد که این واحدها دارای زیربنای ۱۰۰، ۷۵، ۶۰ و ۴۵ متری در دست احداث بودند که ۱۱ واحد مرحله اول و تاکنون ۱۱ واحد تکمیل و واگذار شده است که ۹ واحد نیز مرحله دوم در دست احداث است و در بازسازی و بهسازی منازل مسکونی از سازه‌های پیچ و مهره استفاده شده است.

فرمانده سپاه ناحیه فراهان ادامه داد: از سال گذشته تاکنون ۵۵ سری جهیزیه در سطح شهرستان توزیع شده که امروز هم به برکت میلاد با سعادت کریم اهل‌بیت(ع) امام حسن مجتبی(ع) ۵ جهیزیه به زوج‌های جوان اهدا خواهد شد.

رضایی گفت: امروز با حضور فرمانده سپاه روح‌الله افتتاح ساختمان ۴ پایگاه مقاومت در مساجد روستاهای امیرآباد و فشک، افتتاح کانال‌کشی آب روستای سلیم‌آباد، افتتاح حسینیه فرهنگی ورزشی شهید مهدی ثامنی در شهر تلخاب و کلنگ‌زنی ساخت المان یادمان شهدای گمنام شهر تلخابه را داریم.

به گزارش فارس افتتاح خانه محروم روستای آرزومند و روستای امیرآباد و بازدید از کارگاه‌های ماسک از جمله برنامه‌های مهم فرمانده سپاه روح‌الله در شهرستان فراهان است.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir