داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

330 هزار نوبت سر دام در فراهان ایمن سازی می شوند

نمایش خبر : 85 | تاریخ انتشار : 27 اردیبهشت 1399
 جواد مهرعلی؛ رئیس شبکه دامپزشکی فراهان در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر از ایمن‌سازی 330 هزار نوبت سر دام در فراهان خبر داد و گفت: از ابتدای امسال 9 هزار راس دام سنگین و 25 هزار راس دام سبک علیه بیماری‌های مختلف دامی و مشترک بین انسان و دام با هدف حفظ و ارتقای سلامت ایمن سازی شدند.
وی با اشاره به اجرای مرحله بهاره طرح واکسیناسیون طیور بومی شهرستان فراهان علیه بیماری نیوکاسل افزود: این طرح با همکاری دهیاری‌ها برای مقابله با شیوع احتمالی این بیماری در سطح روستاهای شهرستان اجرا می‌شود.
مهرعلی اظهار کرد: اجرای مرحله بهاره طرح واکسیناسیون رایگان دام‌ها علیه بیماری بروسلوز و طاعون نشخوار کنندگان کوچک در کانون این بیماری‌ها در شهرستان در دستور کار است.
 اظهار کرد: سال گذشته 315 هزار و 533 نوبت سر دام در این شهرستان علیه بیماری‌های مختلف دامی و مشترک بین انسان و دام ایمن سازی شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 13 درصد افزایش داشته است.
وی گفت:  همچنین در سال گذشته 280 مورد تست سل و بروسلوز و 45 تست مشمشه نیز در راستای شیوع احتمالی این بیماری‌ها در شهرستان انجام شد.
مهرعلی افزود: در جریان پایش و مراقبت دام‌های شهرستان فراهان ۲ راس دام آلوده، علیه این بیماری‌ها شناسایی و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.
رئیس شبکه دامپزشکی فراهان اظهارکرد: 475 مورد پایش فعال و غیر فعال و 359 مورد نمونه‌برداری سال 98 از واحدهای پرورش طیور صنعتی، روستایی و محیط زیست انجام شد که موردی از بیماری‌های واگیردار در این اقدامات مشاهده نشده‌است.
وی ادامه داد: اجرای طرح‌ واکسیناسیون دام‌، پایش و مراقبت بیماری‌های واگیردار از جمله آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و نیوکاسل از برنامه‌های اولویت دار شبکه دامپزشکی شهرستان فراهان است.
رئیس شبکه دامپزشکی فراهان بیان کرد: دامداران با رعایت ضوابط بهداشتی، قرنطینه‌ای و واکسینه کردن به‌موقع دام‌ها از شیوع احتمالی بیماری‌های دام و طیور در واحدهای خود پیشگیری کنند.
وی گفت: جلوگیری حمل و نقل غیر مجاز دام در مبادی ورودی و خروجی فراهان با هماهنگی نیروی انتظامی و مراجع قضایی را از دیگر برنامه‌های شبکه دامپزشکی این شهرستان است و با اجرای این طرح یک مورد پرونده حمل و نقل غیر مجاز دام امسال تشکیل و به مراجع قضایی ارجاع شد.
مهرعلی خاطر نشان کرد: بازرسی از مراکز تولید، نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی از برنامه‌های اولویت ‌دار شبکه دامپزشکی شهرستان در راستای بهبود بهداشت مواد غذایی در فراهان است و بر این اساس در ایام سپری شده امسال ۲ پرونده با عنوان تهدید علیه بهداشت عمومی تشکیل و به مراجع قضایی ارجاع شد.
انتهای پیام/
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir