داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

شکستن انحصار تولید کاغذ فیلتر در شهرک صنعتی فرمهین

نمایش خبر : 132 | تاریخ انتشار : 6 خرداد 1399
به گزارش فراهان خبر؛ شرکت دانش بنیان پارس تاواتا پایا مستقر در شهرک صنعتی فرمهین با طراحی و ساخت خط تولید ایرانی و با استفاده از الیاف درخت کاج موفق به تولید نوع خاصی از کاغذ شده که در تولید فیلتر کاربرد دارد.
فتحعلی خانی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: تولید کاغذ فیلتر پیش ازاین در انحصار چند شرکت محدود اروپایی، آمریکایی و در آسیا کشورهای چین و کره جنوبی بود.
وی افزود: به همت متخصصان داخلی و با طراحی و ساخت داخل خط تولید شرایط تولید سالانه پنج هزار و 500 تن از این محصول در داخل کشور فراهم شد که این میزان 60 درصد نیازسالانه 9 هزار تنی کشور را تامین می کند.
فتحعلی خانی اظهار کرد: برای تولید این محصول بیش از 30 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و 40 فرصت شغلی مستقیم و بیش از 400 شغل غیر مستقیم ایجاد شده است.مدیرعامل پارس تاواتا پایا ادامه داد: محصول تولیدی به عنوان مواد اولیه در صنایع تولید فیلتر خودرو نظیر فیلتر هوا، روغن وسوخت و همچنین فیلتر‌های صنعتی استفاده می شود.
وی گفت: با وجود اینکه محصول تولیدی از اولویت هایی نظیر کیفیت بالاتر و قیمت ارزانتر نسبت به نمونه های وارداتی برخوردار است اما واردات بی رویه باعث شده این شرکت تنها با 30 درصد ظرفیت فعالیت کند که در صورت کاهش واردات و توجه به تولید داخل می توان مانع از خروج سالانه حدود 50 میلیون دلار ارز از کشور شد.
انتهای پیام/
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir