داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

برداشت گل محمدی در مزرعه تحقیقاتی دانشگاه آزاد فراهان

نمایش خبر : 98 | تاریخ انتشار : 17 خرداد 1399
به گزارش فراهان خبر، در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، کشت گل محمدی، یونجه و جو در مزرعه تحقیقاتی دانشگاه آزاد فراهان انجام شده است.
مجید حق‌وردی، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد فراهان در گفتگو با فراهان خبر درباره آغاز برداشت محصولات مزرعه تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فراهان گفت: برداشت گل محمدی از این مزرعه از اواسط هفته گذشته آغاز شده و به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت.
وی افزود: مزرعه تحقیقاتی گل محمدی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فراهان با سطح زیر کشت یک هکتار در سال دوم ثمردهی خود به سر می‌برد و در صورت مساعد بودن شرایط، برای افزایش سطح زیر کشت آن اقدام خواهد شد.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد فراهان گفت: همه مراحل کشت این محصولات، اعم از کاشت، داشت و برداشت با مشارکت همه کارکنان این واحد دانشگاهی صورت پذیرفته و امیدواریم با همراهی هم، گامی هرچند کوچک در تحقق درآمدهای غیر شهریه‌ای برداشته باشیم.
حق‌وردی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد فراهان دارای یک مزرعه یک هکتاری یونجه است که برداشت چین نخست آن نیز انجام شده و علاوه بر آن ۵ هکتار از زمین کشاورزی دانشگاه نیز اکنون زیر کشت جو دیم است که با توجه به بارندگی‌های سال جاری، انتظار می‌رود این مزرعه عملکرد مطلوبی داشته باشد.
وی خاطر نشان کرد: در راستای برنامه‌ای که دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی برای واحدهای تابعه تدوین کرده، مقرر شده که بخشی از زمین کشاورزی دانشگاه هم به کشت گیاهان دارویی اختصاص یابد و مقدمات این کار نیز انجام‌شده و با مساعد شدن شرایط، اقدام لازم در این باره نیز صورت خواهد پذیرفت.
 

 

 

 


انتهای پیام/
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir