داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

امام صادق(ع) با نهضت علمی به مقابله با فرقه‌های باطل و منحرف پرداختند/برگزاری مراسم شهادت امام جعفر صادق(ع) در فراهان

نمایش خبر : 152 | تاریخ انتشار : 27 خرداد 1399

حجت الاسلام محمود قربانی؛ رئیس اداره تبلیغات اسلامی فراهان در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر با اشاره به اینکه امام صادق(ع) را رئیس مذهب می دانیم، گفت: امام صادق(ع) علاوه بر تربیت صدها و هزاران شاگرد در رشته‌های علمی گوناگون، مذهب شیعه را به معنای واقعی کلمه به مردمی که تشنه دریافت معارف اصیل الهی بودند، شناساند.

وی افزود: به عنوان یک شیعه و محب به وجود چنین امام بزرگواری می‌بالیم، امام صادق(ع) با نهضت علمی و مهندسی فرهنگی به مقابله با فرقه‌های باطل و منحرف پرداختند و حقیقت اسلام ناب محمدی(ص) را به مشتاقان و رهجویان آن نشان دادند.

قربانی اظهار کرد: در زمان زندگی این امام تغییرخلافت از بنی امیه به بنی عباس در حال شکل گیری بود و این امر زمینه را برای فعالیت امام صادق (ع) فراهم کرد تا بتوانند آموزهای دینی را توسعه دهند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فراهان اظهار کرد: فعالیت‌های علمی امام صادق(ع) به ‌قدری پُربار و فراگیر بود که از مذهب شیعه اثناعشری با عنوان مذهب جعفری نام برده می‌شود.

وی گفت: هر ساله محبین اهل البیت و خاندان عصمت و طهارت در روز شهادت امام همام جعفر محمد الصادق (ع) جلوه‌ای باشکوه از اخلاص و ارادت خویش را با حضور در مراسم شهادت در شهرستان فراهان به نمایش می‌گذاشتند.

قربانی افزود: امسال چون سنوات گذشته مراسم شهادت امام صادق(ع) با رعایت اصول و قاعده‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی با حضور ارادتمندان به ساحت قدس صادق آل محمد (ص) برگزار می شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فراهان خاطر نشان کرد: این ویژه برنامه چهارشنبه ۲۸ خرداد ۹۹ ماه ساعت ۱۱:۴۵ با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین فیض کرمیان، امام جمعه فرمهین و مرثیه سرایی با نوای مداح اهل بیت(ع) برگزار می شود.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir