داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

از ابتدای سال تاکنون ۸۲ هزار و ۳۱۳ راس دام در فراهان واکسینه شدند

نمایش خبر : 85 | تاریخ انتشار : 10 تیر 1399
جواد مهرعلی، رئیس شبکه دامپزشکی فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت: ۸۲ هزار و ۳۱۳ راس دام امسال از ابتدای سال تاکنون علیه بیماری‌های مختلف دامی و مشترک بین انسان و دام در شهرستان فراهان واکسینه شدند.
وی افزود: این دام‌ها علیه بیماری‌های مختلف دامی و مشترک بین انسان و دام از جمله تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، لمپی اسکین، تب برفکی و تب مالت واکسینه شدند.
مهرعلی گفت:: واکسیناسیون دام‌ها علیه بیماری لمپی اسکین برای مقابله و پیشگیری از شیوع این بیماری را از جمله برنامه‌های اولویت دار شبکه دامپزشکی فراهان است، 5 هزار دام سنگین توسط بخش خصوصی در دامداری‌های صنعتی واکسینه شدند.
رئیس شبکه دامپزشکی فراهان اظهار کرد: دام‌های ۲۴ روستای این شهرستان نیز در راستای مقابله با شیوع احتمالی بیماری لمپی اسکین توسط بخش دولتی به صورت رایگان واکسینه شدند.
وی افزود: همچنین در راستای مقابله با بیماری‌های دامی و مشترک بین انسان و دام ۷۰۹ مورد پایش بیماری تب برفکی، ۱۰۰ مورد بروسلوز، هفت مورد مشمشه و ۵۴۴ مورد پایش بیماری لمپی اسکین در این شهرستان انجام شد.
مهرعلی ادامه داد: یک هزار و ۷۴۲ مورد عملیات درمانگاهی در سه ماه ابتدای امسال انجام و ۶۵ مورد نظارت حاکمیتی بر این عملیات‌ها انجام شد.
رئیس شبکه دامپزشکی فراهان بیان کرد: ۱۲۹ هزار قطعه جوجه ریزی در واحدهای مرغداری مرغ گوشتی و ۱۲ هزار جوجه ریزی در واحدهای بوقلمون گوشتی انجام شد.
وی گفت: ۱۶۱ مورد پایش مراقبت فعال و غیر فعال بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در راستای پیشگیری و مقابله با شیوع احتمالی این بیماری در شهرستان فراهان انجام و در این پایش‌ها موردی از بیماری در شهرستان مشاهده نشد.
مهرعلی خاطر نشان کرد: اجرای طرح واکسیناسیون رایگان بیماری نیوکاسل، پایش ۲۰ درصدی مزارع آبزی‌پروری و ۱۰ درصدی زنبورستان‌های شهرستان فراهان از دیگر اقدامات شبکه دامپزشکی این شهرستان در سال‌ 99 است. 
انتهای پیام/
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir