داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

جوانان با کار و تولید دشمن را در جنگ اقتصادی به عقب برانند

نمایش خبر : 70 | تاریخ انتشار : 13 تیر 1399

به گزارش فراهان خبر؛ حجت الاسلام فیض کرمیان، امام جمعه فرمهین در خطبه های این هفته نماز جمعه با گرامیداشت میلاد باسعادت امام رضا(ع)گفت: ایشان در طول حیات مبارک خود هیچ‌گاه دست از جهاد علمی برنداشت و در ترویج آموزه‌های دینی و اسلامی در هر شرایطی تلاش کرد.

وی افزود: حضرت امام رضا(ع) با عالمان ادیان دیگر مناظرات متعددی داشتند، هر یک از این مناظرات داراى محتواى عمیق و جالبى است که امروزه هم با گذشت حدود هزار و دویست سال از آن تاریخ رهگشا و بسیار آموزنده و پر بار است.

فیض کرمیان اظهار کرد: امام رضا(ع) دارای رفتاری کریمانه و توام با مهربانی با مردم بود و همین امر ایشان را در نزد جامعه آن روز محبوب کرد، شیوه زندگی علی بن موسی‌الرضا(ع) سرشار از مهربانی و تواضع بود.

امام جمعه فرمهین ضمن تبریک روز شهرداری و دهیاری گفت: مردم باید شاهد ثمرات و تلاش های شهرداری و دهیاری ها در شهر و روستا باشند، در شرایط کنونی کار جهادی برای رفاه حال شهروندان باید در دستور کار دهیاران و شهرداران باشد.

وی با اشاره به شعار سال و منویات رهبری در راستای «جهش تولید» گفت: در این شرایط تحریم، دهیاری ها برای تحقق «جهش تولید» با بهره برداری بهینه از ظرفیت های تولید و ارتقای توان تولید داخلی تلاش کنند.

فیض کرمیان بیان کرد: هر فرد روستایی باید تولید کننده مایحتاج خود باشد، در حوزه پروژه‌های تولیدات و اشتغالزایی روستایی باید تلاش دوچندان صورت گیرد، باید ظرفیت های روستاها در عرصه تولید محصولات آن روستا توسط دهیاران شناسایی شود و دهیاران برای تحقق اشتغال در روستاها برنامه ریزی کنند.

امام جمعه فرمهین گفت: در حال حاضر بحث بازار بورس مطرح است اما جوانان توجه داشته باشند که رهه صد ساله را یک شبه نمی شود، پیمود و برای رسیدن به موفقیت باید تلاش کنند.

وی افزود: فضای مجازی و انتشار زندگی های لاکچری آفتی برای جوانان است و نباید اجازه دهیم این فضا سبک زندگی و فرهنگ کار و تلاش را در ما ضعیف کند.

فیض کرمیان با تاکید بر تولید داخلی گفت: کشورهای بسیاری از جمله ژاپن با توان و تولید داخلی به یک قدرت اقتصادی تبدیل شده اند.

امام جمعه فرمهین اظهار کرد:  دشمن درصد است که تا با جنگ اقتصادی ما را به زانو درآورد، جوانان باید با کار و تولید، جنگ اقتصادی را اداره کنند ودشمن را به عقب برانند.

وی با اشاره به روز مالیات در تقویم کشور گفت: اجرایی شدن قانوت مالیات بر خانه های خالی نیاز به شهامت دارد، درآمد حاصل از این پایه مالیاتی در اداره کشور کمک قابل ملاحظه ی می کند.

انتهای پیام/


دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir