داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

طرح «هر روستا یک محصول» موجب سوق دادن روستاها به سمت جهش تولید است

نمایش خبر : 63 | تاریخ انتشار : 26 تیر 1399
حسن خزائی پور، فرماندار فراهان در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر با اشاره به ضرورت ایجاد اشتغال در روستا‌ها گفت: طرح هر روستا یک محصول در راستای سیاست‌های دولت برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و مناطق کم برخوردار در شهرستان اجرا می‌شود.
وی افزود: طرح «هر روستا یک محصول» با ایجاد صندوق‌های توسعه روستایی زمینه ایجاد اشتغال در روستا‌ها فراهم‌ شده و مانع مهاجرت روستائیان به شهر‌ها خواهد شد.
خزائی پور اظهار کرد: ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار خوبی در روستا‌های شهرستان فراهان برای ایجاد اشتغال و درآمد پایدار وجود دارد که با برنامه ریزی صحیح و منسجم فعالیت‌ها در شهرستان و بالاخص در روستا‌ها این ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها باید محقق شود.
فرماندار فراهان بر ضرورت ایجاد دهکده‌های صنعتی در شهرستان تأکید و بیان کرد: طرح راهبردی احداث دهکده‌های صنعتی با شعار هر روستا یک محصول، هر خانه یک کارخانه زمینه توسعه اقتصادی در روستا‌ها را فراهم می‌کند.
وی اظهار کرد: اجرای طرح «هر روستا یک محصول» موجب سوق دادن روستاها به سمت اشتغالزایی و جهش تولید است و حمایت از زنان سرپرست خانوار را از اولویت های این طرح است.
خزائی پور گفت: امروز در اغلب شهرستان و بخش روستاها با محوریت محصول واحد به کار تولید و ارائه خدمت مشغول هستند که بسیاری از این تولیدات کشاورزی و در برخی موارد صنعتی و خدماتی است، تولید کفش در روستای شیرین آباد نمونه موفق این طرح است.
فرماندار فراهان با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص ضرورت جهش تولید گفت: حمایت از واحد‌های تولیدی و رفع موانع تولیدی می‌تواند زمینه‌ساز تحقق جهش تولید باشد.
وی با بیان اینکه صندوق کارآفرینی امید وظیفه حمایت از طرح‌های اقتصادی خرد روستاییان را برعهده دارد، خاطر نشان کرد: اجرای طرح هر روستا یک محصول، می‌تواند زمینه اشتغال و تولید بیشتر انواع محصولات و تولیدات روستاییان را فراهم کند.
انتهای پیام /
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir