داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

برنامه‌های محرم امسال با حفظ پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود

نمایش خبر : 43 | تاریخ انتشار : 3 مرداد 1399
به گزارش فراهان خبر؛ حجت الاسلام فیض کرمیان، امام جمعه فرمهین در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: به ترس از کرونا خطرناک‌تر از خود بیماری است، مردم باید هوشیار باشند، موارد بهداشتی را رعایت کنند و خیلی ترس و دلهره به خود راه ندهند.
وی افزود: با توسل به خدا و ائمه اطهار و رعایت پروتکل هاب بهداشتی از جمله رعایت فاصله اجتماعی، ماسک زدن و عدم حضور در اماکن شلوغ می توان از ابتلا به ویروس کرونا در امان بود.
فیض کرمیان با اشاره به برگزاری مراسم دهه محرم اظهار کرد: ماه محرم و صفر فرصت استثنایی برای تبلیغ دین است و  زمینه تحولات حوزه فرهنگی و احیای دین، مدیون ماه محرم هستیم.
امام جمعه فرمهین گفت: محرم اکسیر جاودانگی برای حیات بشری و خنثی کننده خدعه دشمنان است، از این رو مراسم دهه محرم باید با حفظ و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، به نحو احسن برگزار شود.
وی افزود: لغو مراسم حج با ما نبود و اینکه برخی لغو مراسم محرم را به این بهانه بیان می کنند، درست نیست، البته جان مردم ارزشمند است اما برگزاری مجالس و محافل اهل بیت(ع) به ‌ویژه امام حسین(ع) از اهمیت بسیاری برخوردار است که باید با افزایش شعور اجتماعی، سیاسی، اخلاقی و اعتقادی برای پرشور برگزار شدن محافل دینی تلاش کرد.
فیض کرمیان با اشاره به اهمیت پرداخت زکات اظهار کرد: پرداخت زکات برای حفظ مال است، همه بخصوص کشاورزان نسبت به پرداخت زکات اهتمام داشته باشند.
امام جمعه فرمهین ادامه داد: پرداخت زکات نوعی همدردی با نیازمند است که باعث رشد و افزایش سرمایه می‌شود.
وی با اشاره به سالروز اقامه اولین نماز جمعه گفت: نماز جمعه بیعت با امام زمان(عج) است، نماز جمعه حج فقرا و بزرگترین برکت الهی است و همه باید به شرکت در این نماز عبادی و سیاسی اهتمام ویژه داشته باشند.
فیض کرمیان با اشاره به روز عرفه گفت: در صورت امکان دعای عرفه با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می کنیم و در روز عید قربان با توجه به فضیلت و سفارش قربانی در این روز، اگر قدرت تمكن مالى براى قربانى كردن ندارید، پسندیده است که به صورت گروهی، گوسفندی را قربانی کنند.
انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir