داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

مهارت‌های فنی و حرفه‌ای؛ لازمه جهش تولید است

نمایش خبر : 49 | تاریخ انتشار : 6 مرداد 1399
رضا رضائی رئیس مرکز فنی و حرفه ای فراهان در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به فعالیت های این مرکز گفت: مرکز فنی و حرفه ای فراهان از ٢٢ سال پیش در راستای آموزش مهارت آموزی و اشتغال جوانان فعالیت خود را در شهرستان فراهان آغاز کرده است.
وی افزود: در سال ٩٨ در مرکز ثابت این مرکز آموزش برای ١٩٩ نفر در رشته های مختلف در قالب عملکرد ٣٩ هزار و ۶٥ نفر ساعت مهارت آموزی صورت گرفته است.
وی افزود: همچنین آموزش های تیم سیار این مرکز در شهر خنجین و تلخاب برای ١١۰ نفر صورت گرفته است.
رضائی اظهار کرد: این مرکز در راستای آموزش نیروهای سایر ارگان ها و ادارت بر اساس تفاهنامه صورت گرفته در سال ٩٨ آموزش های مهارت آموزی را برای ١۰٩ نفر برگزار کرده است. رئیس مرکز فنی و حرفه ای فراهان اظهار کرد: در مجموع در سال ٩٨ مرکز فنی و حرفه ای فراهان برای ۴١٣ نفر گواهینامه مهارت آموزی صادر کرده است.
وی با اشاره به شیوع کرونا افزود: از اواخر اسفند ماه ٩٨ و با شیوع کرونا همکاران و کارآموزان این مرکز با راه اندازی کارگاه تولید ماسک در جبهه خدمت رسانی به همشهریان خود با حمایت خیر فراهانی و بسیج سازندگی فعالیت خود را ادامه داد و ١١ هزار ماسک در ایام تعطیلات نوروزی تولید و به صورت رایگان از سوی فرمانداری بین مردم شهرستان توزیع شد. رضائی اظهار کرد: در ایام تعطیلات همکاران ما در این مرکز در اقدامی ایثارگرانه به صورت دو شیفت به تولید ماسک مشغول بودند که این حضور قابل تقدیر است.
رئیس مرکز فنی و حرفه ای فراهان با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی در سال ٩٩ ادامه داد: از خرداد ماه امسال با رعایت پروتکل های بهداشتی آموزش های این مرکز آغاز شده و در حال حاضر ۴٨ نفر خواهر و برادر در رشته های برق برنامه نویسی، اتوماسیون اداری و طراحی دوخت در فنی و حرفه ای فراهان مشغول به مهارت آموزی هستند و امسال با همکاری بسیج سازندگی دو دوره پرورش زنبور عسل برای ٢۰ نفر در روستاهای ماستر و فشک برگزار شده است.
وی بیان کرد: چهار آموزشگاه آزاد در این شهرستان زیر مجموعه فنی و حرفه ای شهرستان مشغول به فعالیت هستند که آموزشگاه خیاطی آزاد در تولید ماسک با مرکز همکاری داشته است.
رضائی با اشاره به فعالیت مرکز سیار گفت: در صورت درخواست دهیاران روستاهای شهرستان مرکز سیار فنی و حرفه ای فراهان آمادگی برگزاری دوره های آموزشی را برای مهارت آموزان روستایی دارد.
رئیس مرکز فنی و حرفه ای فراهان با اشاره به مهارت آموزی در رونق جهش تولید تصریح کرد: لازمه جهش و رونق تولید، ارتقای مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در بین جمعیت جویای کار است و آموزش‌های مهارتی نقش بسزایی در ایجاد بستر اشتغال و رونق ‌بخشی به چرخه تولید در کشور دارد.
وی اظهار کرد:بر این اساس ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با محور تقویت و کسب مهارت لازم برای ورود به عرصه اشتغال و افزایش کیفیت تولیدات صورت گرفته است.
رضائی آموزش های این مرکز همواره در تولید و رونق اقتصادی نقش اساسی داشته و این آموزش ها با کمترین هزینه منجر به خوداشتغالی شده است و همچنین این مرکز در استای معرفی و فروش محصولات مهارت آموزان با برگزاری نمایشگاه ها حمایت کرده است.
وی اظهار کرد: امسال با توجه به شرایط کنونی جامعه این نمایشگاه ها به صورت مجازی در راستای حمایت از مهارت آموزان برگزار می شود.
رضائی خاطر نشان کرد: امسال در راستای اجرای طرح هر خانه یک کارخانه و هر روستا یک محصول آموزش جامعه هدف این طرح با همکاری این مرکز برای ارایه تسهیلات انجام می شود.

 

 

 

 

 


 

 


 


 


انتهای پیام/
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir