داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

اقدامات خوبی در راستای جذب سرمایه‌گذار و ایجاد اشتغال فراهان صورت گرفته است

نمایش خبر : 53 | تاریخ انتشار : 24 شهریور 1399

 خزایی پور؛ فرماندار شهرستان فراهان در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر تولید شیر را بزرگترین پتانسیل شهرستان فراهان دانست و گفت: عمده دامداری های استان مرکزی در شهرستان فراهان قرار دارد و همین موضوع این شهرستان را در تولید شیر ممتاز کرده است.

وی افزود: با کمک یک سرمایه گذار فراهانی ساکن تهران استارت کارخانه تولید لبنی در منطقه زده و این کارخانه راه اندازی شده است، ضمن اینکه برای تولید مواد شوینده نیز در فراهان سرمایه گذار جذب شده است.

خزایی پور اظهارکرد: در راستای جذب سرمایه گذار و ایجاد اشتغال در شهرستان فراهان، اقدامات خوبی صورت گرفته که این اقدامات در جلسه کارگروه اشتغال با حضور مسئولان مربوطه مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا تمام راهکارها و مشکلات در همین ابتدای کار رفع شود.

فرماندار فراهان گفت: با توجه به اینکه نیروی انسانی فراهان، نقطه مثبت و قابل تأمل آن است برآن شدیم تا نخبگان اقتصادی، صنعتی و هنری این شهرستان را دسته بندی کنیم تا از آنها برای پیشبرد و توسعه این شهرستان کمک بگیریم و به نوعی بانک اطلاعاتی نخبگان فراهان را ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه بنک داران عمده کفش کشور، فراهانی هستند، بیان کرد: شغل اصلی بیش از ۷۰ درصد اهالی روستای امیر آباد تولید کفش است و به همین دلیل فرمانداری بر آن شد تا شهرک تولید کفش را ایجاد کند و برای این امر نیز یک زمین ۵ هکتاری به ۱۰۲ قطعه ۲۵۰ متری و ۵۰ متری تهیه و در اختیار تولید کنندگان کفش قرار داده شده است.

خزایی پور گفت: در شهرستان بدنبال فعال کردن طرح «هر روستا یک محصول» هستیم که در این راستا در شیرین آباد ۱۸ کارگاه تولید کفش فعال است و محل کارگاه های تولید کفش کوچک و از اعتبارات مشاغل خانگی با صندوق کارآفرینی امید تامین اعتبار می شود.

وی خاطرنشان کرد: فرمانداری شهرستان فراهان در تلاش است تا با تسهیلاتی که در اختیار روستاها قرار می گیرد، در هر روستا یک برند خاص شناسایی کند که این امر برای توسعه روستاها بسیار مثمرثمر خواهد بود.

 

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
ارتباط مردمی
salamup.ir