داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

قیام امام عصر(عج) در امتداد نهضت امام حسین(ع) است

نمایش خبر : 36 | تاریخ انتشار : 16 مهر 1399

حجت الاسلام محمد قربانی، کارشناس فرهنگی در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به نهضت سالار شهیدان گفت: عاشورا تبیین عملی اسلام در عرصه های گوناگون بود، امام حسین(ع) و یارانش در میدان کوچکی که به گستره تاریخ بود، صحنه هایی از بزرگی و بزرگواری و جلوه های ایمان و یقین را به نمایش گذاشتند.

وی افزود: امام حسین(ع) در سخت ترین شرایط نقش امامت را که تبیین مکتب و ترویج تعالیم دین و تصحیح باورهای مردم و هدایت جامعه است، به بهترین صورت ایفا کرد.

کارشناس فرهنگی گفت: بهترين راه برای پی بردن به هدف نهضت حسيني بررسی فرمايشات حضرت از شروع حركت ايشان از مدينه و در بين راه تا كوفه و در جريان كربلا است.

وی افزود: رمز ماندگاری حرکت امام حسین(ع) اخلاص، عمل به تکلیف الهی و دفاع از ارزشهای والای انسانی است.

قربانی با اشاره به نقش پیاده روی اربعین حسینی در گسترش نهضت حسینی گفت: اجتماع عظیم و بی نظیر پیاده روی حسینی، پیام نهضت اباعبدالله(ع) را به گوش جهانیان رسانده است.

کارشناس فرهنگی اظهار کرد: یکی از درس های اربعین این است که امام زمان(ع) در همه جا حاضر است و غائب ما هستیم وبا تعلقات مادی از وجود امام(ع) محروم شده ایم.

کارشناس فرهنگی اظهار کرد: امسال که پیاده روی اربعین به دلیل مسئله شیوع کرونا برگزار نشد، وظیفه ما نسبت به امام زمان(عج) هم به قوت خود باقی هست و هر جا که هستیم باید برای ظهور دعا کنیم و برای زمینه سازی ظهور آن حضرت(ع) برای رفع گمراهی خود و جامعه همت و تلاش کنیم.

وی بیان کرد: گره زدن دو عنصر بزرگ عاشورا و ظهور، موضوع مهمی است، امام حسین (ع) برای ستم ستیزی و عدالت خواهی قیام کرد و ماموریت جهانی امام زمان (عج) نیز مبارزه با ظلم و ستم و برپایی عدالت است.

وی با اشاره به زیارت اربعین گفت: زیارت اربعین در زوایای مختلفی به دین و عالم هستی اشاره می کند، به صورت مشخص در دو فراز از زیارت اربعین بین شهادت امام حسین(ع) و ظهور امام عصر(ع) ارتباط برقرار شده است.

قربانی با بیان اینکه زیارت اربعین یکی از نشانه های مومن است؛ ادامه داد: زیارت اربعین در واقع پیمان بستن با امامی است که هم اکنون زنده است و می خواهد کار امام شهید را به سرانجام برساند.

کارشناس فرهنگی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در اربعین امسال گفت: امسال زیارت اربعین از ماذنه های مساجد پخش می شود و از منازل خود دلمان را به ضریح اباعبدالله گره می زنیم و برای ظهور امام زمان(عج) دست به دعا می شویم.

انتهای پیام/


دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
ارتباط مردمی
salamup.ir