داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

اربعین؛ رسانه ای که گفتمان شیعه را بازتولید می کند

نمایش خبر : 66 | تاریخ انتشار : 16 مهر 1399

حجت الاسلام رضا یعقوبی؛ امام جمعه فرمهین در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر با اشاره به اهداف نهضت امام حسین(ع) گفت: پیام حرکت امام حسین (ع) روشنگری بود. حرکت امام حسین(ع)، حرکتى خالصانه، مخلصانه و بدون هیچ شائبه، براى خدا و دین و اصلاح جامعه‌ى مسلمین بود.

وی با اشاره به راه‌های شناخت نهضت عاشورا افزود: بهترين راه برای پی بردن به هدف نهضت حسينی فرمایشات امام حسین(ع) با صراحت گویای اهداف نهضت حسینی است.

یعقوبی اظهار کرد: از روزی که اولین بشر، یعنی حضرت آدم(ع) قدم بر این زمین و عرصه گیتی گذاشت، سخن از شهادت و عزاداری امام حسین(ع) بود، در روایات و سخنان انبیای الهی هم می‌توان اهداف نهضت عاشورا را دریافت.

امام‌جمعه فرمهین اظهار کرد: ‏امامان شیعه(ع) که اساسی‌ترین وظیفه‌‌‌ای که بر خود لازم می‌دیدند احیای اسلام ناب محمدی(ص) بود، بعد از شهادت سالار شهیدان ابی‌عبدالله الحسین(ع) به احیای نهضت عاشورا پایبند بودند.

وی گفت: ‏‏«احیای عاشورا» ازسوی امامان شیعه در واقع مبارزه با ظلم و استکبار بود و نشان از این بود که هنوز خون حسین(ع) در رگ ها جاری است و نخواهند گذاشت که مستکبران عالم به کام خود برسند.‏

یعقوبی افزود: در روایات همواره بر زیارت اباعبدالله الحسین(ع) سفارش شده است و یکی از نشانه های شیعه زیارت اربعین است.

امام جمعه فرمهین با اشاره به آثار و پیامدهای زیارت اربعین اظهار کرد: تجمع بی نظیر عاشقان اباعبدالله(ع) و پیاده روی نجف تا کربلا از قدیم الایام درمیان شیعیان مرسوم بوده است. علمای شیعه هم به این امر اهتمام ویژه ورزیده اند.

وی گفت: اربعین، تجلی‌گاه عشق و شور و انتظار زائران امامی است که هویت فرهنگ تشیع را به جهان منعکس کرد و در واقع اربعین عظمت مکتب اباعبدالله(ع) به دنیا معرفی کرد.

یعقوبی افزود: امروز که می‌بینیم بزرگترین اجتماع عالم بشریت، همه به عشق اباعبدالله الحسین کیلومترها مسیر را طی می‌کنند، همه توجه ها خواه نا خواه به سمت قوی‌ترین مغناطیس وجود یعنی کربلا متمرکز می‌شود، دیگر در هیچ نقطه از عالم نیست که حسین(ع) را نشناسند.

امام جمعه فرمهین اظهار کرد: اربعین و قرائت زیارت‌ نامه اربعین تنها یک مراسم دینی نیست، بلکه رسانه ‌ای است که گفتمان شیعه را بازتولید می ‌کند.

وی گفت: کنگره عظیم اربعین حسینی و حضور چندین میلیون انسان های عاشق و آزاده، جهان را به حیرت واداشته و نام و نشان اربعین را در افکار عمومی جهان به واژه ای شناخته شده تبدیل کرده است.

وی خاطرنشان کرد: امروز اربعین به نماد معرفت حسینی، آزادگی و انسانیت و در واقع نمادی برای تمدن نوین اسلامی تبدیل شده و بشارتی است تا انسان گرفتار شده در ظلم و فساد را نجات دهد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
ارتباط مردمی
salamup.ir