داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

افزایش تمایل به سرمایه گذاری در بازار مسکن فراهان

نمایش خبر : 1468 | تاریخ انتشار : 21 آبان 1399
قاسم محمدی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهرستان فراهان در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به رشد قیمت‌ها در حوزه مسکن گفت: بازار مسکن دیگر کشش افزایش قیمت را ندارد و در یک سال اخیر بازار مسکن با تورم همراه بوده است.
وی افزود: قیمت مسکن امسال نسبت به سال گذشته بیش از صد درصد رشد داشته و یکی از دلایل افزایش قیمت مسکن، تمایل مردم برای سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن بوده است.
محمدی اظهار کرد: قطعا یکی از عوامل تاثیرگذار در افزایش قیمت در هر بازاری از جمله بازار مسکن، هجوم نقدینگی در جامعه است و در یک سال اخیر با منتقل شدن نقدینگی به بازارهای ارز، مسکن، خودرو و طلا این بازارها دچار تلاطم و افزایش قیمت شدند.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهرستان فراهان در خصوص افزایش قیمت زمین و ملک گفت: علاوه بر افزایش نرخ ارز و مصالح ساختمانی که در تمام مناطق کشور تاثیرگذار بوده، تمایل خرید مردم برای خرید ملک در شهرهای نزدیک مراکز استان نیز باعث شده در دو سال اخیر روند افزایش خرید ملک و زمین در شهرهای کوچک رشد داشته باشد.
وی ادامه داد: از سوی مهاجرت معکوسی که از شهرهای بزرگ به سمت شهرهای کوچک درحال اتفاق است که این موضوع سبب شده تا مردم شهرهای کوچک و نزدیک به مراکز استان را برای سرمایه‌گذاری و گذران دوران تعطیلات و خرید زمین انتخاب کنند.
محمدی گفت: شرایط آب وهوایی مناسب و سند‌دار بودن املاک شهرستان فراهان و احداث شهرک‌های مسکونی جدید نیز در بالا بردن میزان تقاضا برای خرید و تمایل به سرمایه‌گذاری در این شهرستان موثر بوده است.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهرستان فراهان خاطرنشان کرد: در کنار افزایش قیمت مسکن میزان قیمت مصالح ساختمانی نیز با رشد همراه بوده که این مساله بر میزان ساخت‌وسازها نیز تاثیر گذاشته است.
انتهای پیام/
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
ارتباط مردمی