داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

وعده یارانه ۱۰۰ هزار تومانی تبلیغات سیاسی است/ بجای همکاری، می خواهند مجلس را ناکارآمد نشان دهند

نمایش خبر : 38 | تاریخ انتشار : 3 آذر 1399

 به گزارش فراهان خبر؛ «حسینعلی حاجی دلیگانی»، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به اینکه دولت می گوید بودجه برای طرح یارانه کالاهای اساسی نداریم اما می خواهد کمک  یارانه ۱۰۰ هزار تومانی به مردم بدهد گفت: دولت در موضوع کمک معیشتی به مردم در دوران آسیب های ناشی از کرونا نشان داد که دیدگاهی جز تبلیغات سیاسی و بهره برداری های انتخاباتی ندارد.

وی با اشاره به اینکه دولت در مخالفت با طرح مجلس برای یارانه کالاهای اساسی مرتب اعلام می کرد که اعتبار ندارد ادامه داد: این ادعای دولت در حالی مطرح می شد که اواخر هفته گذشته دولت اعلام کرد که برای سی میلیون نفر 100 هزار تومان به عنوان یارانه اختصاص خواهد داد.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه در مجلس با بیان اینکه البته مجلس برای حل مشکلات معیشتی مردم از هر پیشنهادی استقبال می کند ادامه داد: طرح یارانه کالاهای اساسی با اعتباری به مراتب کمتر از این ارقام قابل اجرا بود اما دولت فقط برای آنکه اقدام از سوی مجلس انجام نشود با آن مخالفت کرد.

حاجی دلیگانی با اشاره به اینکه این رویه دولت در موارد متعدد دیگر نیز به چشم خورده است تصریح کرد: در واقع دولت به گونه ای رفتار می کند که خود تنها به نظرات خودش عمل شود؛ یعنی خودش هم تصمیم بگیرد هم مصوب و هم اجرا کند در حالی که براساس قانون اساسی وظیفه قوا تفکیک شده است، وظیفه قانون گذاری و نظارت با مجلس و وظیفه اجرا با دولت است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت قانون اساسی را نقض می کند تاکید کرد: برخی اعضای دولت فراتر از قانون اساسی و حیطه مسئولیت خود اظهار نظر کرده و تصمیم گیری می کنند.

وی با اشاره به اینکه دولت با این تصمیمات انتخابات 1400 را هدف گذاری کرده است ادامه داد: اینها روند در واقع پروژه غیرکارآمد سازی مجلس یازدهم است تا به جای همکاری با مجلس با سناریوهای مختلف به جامعه القا کند که مجلس انقلابی توانایی حل مشکلات مردم را ندارد اما یقینا این پروژه با هوشیاری مردم شکست خورده است.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه در مجلس با اشاره به اینکه دولت چگونگی قضاوت درباره خود را در عملکرد مجلس یازدهم می بیند خاطرنشان کرد: اگر مجلس یازدهم بتواند در شان مردم عمل کند برخی خود را شکست خورده می بینند ولی اگر مجلس نتواند اقدامی انجام دهد همین افراد خواهند گفت این مجلس ناکارآمد است و این رویکرد انقلابی در دولت آینده هم حلال مشکلات کشور نخواهد بود.

انتهای پیام/ک

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
ارتباط مردمی