داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

آیت‌الله مصباح یزدی قهرمان بصیرت افزایی و روشنگری بود

نمایش خبر : 105 | تاریخ انتشار : 13 دی 1399

حجت‌الاسلام رضا یعقوبی، امام‌جمعه فرمهین در گفتگو با فراهان خبر ضمن تسلیت رحلت عالم ربانی آیت‌الله یزدی گفت: در شب سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، خبر ارتحال فقیه عالی‌قدر آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی رحمت‌الله علیه موجب تأسف و تأثر عمیق همگان گردید.

وی افزود: تسلط ایشان به علوم نقلی و عقلی و همچنین توانمندی‌های فکری و اندیشه‌ای این عالم متخلق، نقش به سزایی در رشد فکری و هویتی فضلای حوزه داشته است.

یعقوبی اظهارکرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در هفتم مهر ۱۳۷۴ در حكم انتصاب حضرت آیت الله مصباح یزدی به ریاست موسسه امام خمینی (ره) چنین می نگارند: «جنابعالی را كه از بركات ماندگار حوزه علمیه قم و از چهره ‌های موصوف و معروف به علم و عمل و جد و ابتكار می باشید به ریاست و مدیریت این موسسه منصوب می كنم...».

امام جمعه فرمهین گفت: فضل، اخلاص و تقوای آیت‌الله مصباح یزدی، وجود این كمالات ایشان در مدیریت موسسه امام خمینی (ره) موجب افزایش بركات الهی شد.

وی با بیان اینکه رهبری معظم انقلاب به آیت الله مصباح به عنوان یک فقیه، فیلسوف، متفكر و صاحبنظر در مسائل اساسی اسلام ارادت قلبی داشت، اظهارکرد: خداوند متعال به نسل كنونی ما این توفیق را نداد كه از شخصیت ‌هایی مانند علامه طباطبایی و شهید مطهری استفاده كند، اما به لطف خدا این شخصیت عزیز و عظیم القدر، خلاء آن عزیزان را در زمان ما پر کرد.

یعقوبی اظهارکرد: آیت الله مصباح از عزت نظام در مقابل دشمن به درستی دفاع می کرد، رائول مارک مأمور سابق CIA در مورد ایشان گفته؛ «بگذارید راحتتان کنم، تنها مانع ما برای ایجاد دموکراسی (آمریکایی سازی)، آیت الله مصباح یزدی است، او تنها کسی است که دموکراسی(آمریکایی) را به چالش کشیده است».

امام جمعه فرمهین خاطرنشان کرد: آیت الله مصباح یزدی قهرمان بصیرت افزایی، روشنگری بود، بینش بالای سیاسی و خلوص انسانی این عالم شجاع و مبارز تصویری روشن و واقعی از ابعاد مختلف شخصیت این اندیشمند بزرگ است.

 

انتهای پیام/


دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
منشور اخبار
ارتباط مردمی