داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

طرح تعریض جاده ارتباطی اراک - فرمهین تا پایان سال جاری تکمیل می شود/ایمن‌سازی محور ضروری است

نمایش خبر : 975 | تاریخ انتشار : 24 دی 1399

به گزارش فراهان خبر؛ جاده اراک-فراهان عنوان پیرترین پروژه شهرستان فراهان را یدک می‌کشد. مسیر دسترسی به چندین شهرستان استان مرکزی از جمله کمیجان، تفرش و آشتیان از همین جاده است که با گذشت ۱۸ سال همچنان عملیات اجرایی این پروژه به اتمام نرسیده است.

تکمیل این پروژه از جمله وعده‌های مسئولان در دوره‌های مختلف بوده است؛ بخشی از جاده اراک-فراهان چهار بانده و بخش دیگر یک بانده است، نه تنها امنیت در تردد را تضمین نمی‌کند بلکه خطر جدی به‌خصوص برای رانندگان ناآشنا به همراه دارد.

این جاده یکی از پر تردد ترین جاده های استان است و راه های فرعی زیادی منتهی به این جاده است و اغلب در فصول سرد این جاده مه گرفته است.

وضعیت نامطلوب این جاده سبب شده تا در طول این سال ها سوانح جاده‌ای در این محور مسافران و رانندگان بسیاری را به کام مرگ کشانده است.

تکمیل این جاده و نصب علایم، گاردریل و خط کشی از مطالبات مردمی است که ۱۸ سال روی زمین مانده است.

 علی اکبر کریمی، نماینده معین شهرستان های تفرش آشتیان و فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت: طرح تعریض جاده ارتباطی اراک - فرمهین تا پایان سال جاری تکمیل شده و زیر بار ترافیک می‌رود.

وی افزود: بخش قابل توجهی از این جاده تکمیل شده و حدود سه کیلومتر آن در محدوده روستای ایبک‌آباد باقی مانده که به علت تاخیر در تملک، تاکنون به اتمام نرسیده است.

کریمی اظهارکرد: هم اکنون عملیات‌زیرسازی این جاده در دست اجرا است و با قول مساعد مسئولان اجرایی راه و شهرسازی استان، مقرر شده که با بهتر شدن شرایط آب و هوایی، عملیات آسفالت‌ریزی آن انجام و به اتمام برسد.

نماینده معین شهرستان‌های تفرش آشتیان و فراهان با بیان اینکه ایمن‌سازی جاده ارتباطی اراک فرمهین بسیار ضروری است، گفت: نصب گاردریل، تابلوهای راهنمایی و رانندگی و خط کشی این جاده نیز باید در اسرع وقت انجام شود چرا که شاهد تصادفات بالایی در آن هستیم.

وی خاطرنشان کرد: بخش قابل توجهی از تعریض جاده فرمهین به آشتیان نیز از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان انجام شده که امید است بخش باقی مانده آن با تامین منابع مالی لازم تکمیل شود.

انتهای پیام/


دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
ارتباط مردمی