داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

عملیات آبخیزداری در ۱۵۰ هکتار از عرصه‌های شهرستان فراهان کلید خورد

نمایش خبر : 94 | تاریخ انتشار : 23 بهمن 1399
مهدیار جودکی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت: عملیات آبخیزداری شامل اقدامات بیولوژیک و کپه‌کاری در سطح ۱۵۰ هکتار از اراضی این شهرستان کلید خورده و تا پایان سال انجام می‌شود.
وی افزود: اعتبار تخصیص شده برای این طرح دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است و با اجرای آن علاوه بر متراکم‌سازی پوشش گیاهی، از فرسایش خاک جلوگیری شده و بستر ذخیره اصولی نزولات جوی فراهم می‌شود.
جودکی اظهارکرد: عملیات ایجاد کمربند حفاظتی به طول ۱۶ کیلومتر با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال نیز در این شهرستان انجام می‌شود که این اقدام منجر به آگاه‌سازی مردم در خصوص عدم تصرفات در اراضی ملی است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری فراهان گفت: چهار طرح گابیون‌بندی حوزه آبخیز خنجین با اعتبار ۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال نیز از محل صندوق توسعه ملی همزمان با دهه فجر در شهرستان فراهان به بهره‌برداری رسید.
جودکی با اشاره به اینکه طرح مذکور به میزان یک هزار و ۵۵۰ متر مکعب حجم دارد، خاطرنشان کرد: جلوگیری از فرسایش خاک و سیلاب، تغذیه سفره منابع آب زیرزمینی و نگه داشتن رسوبات در بالا دست حوزه آبخیز از جمله اهداف ایجاد این سازه‌ها است.
انتهای پیام/
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
منشور اخبار
ارتباط مردمی