داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

طرح جامع شهرهای فرمهین، غرق‌آباد و خنداب ۲ سال تمدید شد

نمایش خبر : 84 | تاریخ انتشار : 14 اسفند 1399

به گزارش فراهان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم از  اراک ، مهدی زندیه وکیلی ظهر امروز در حاشیه جلسه کارگروه امور زیربنایی در جمع خبرنگاران با اشاره به دستور کار این جلسه اظهار داشت: در این جلسه 12 طرح مورد بررسی قرار گرفت که از این تعداد برخی تمدید شدند و با بعضی از طرح ها مخالفت شد و همچنین واگذاری برخی از این طرح ها در دستورکار قرار گرفت.

وی افزود: طرح جامع شهر غرق آباد 2 سال تا 1403 تمدید می شود و امیدواریم هر چه سریع‌تر طرح جامع آن تهیه شود چراکه طرح جامع سند راهبردی و نقشه راه برای توسعه شهری هریک از شهرها به شمار می‌رود.

معاون عمرانی استاندار مرکزی عنوان کرد: طرح جامع فرمهین 2 سال تا 1401 تمدید می شود و در ادامه طرح جامع شهر خنداب نیز 2 سال تمدید می شود و این طرح‌ها جزو مهمترین طرح های تصویب شده در کارگروه امور زیربنایی به شمار می رود.

زندیه‌وکیلی با اشاره به ضرورت توسعه شهری گفت: توسعه سریع شهری در دهه‌های گذشته، زندگی جامعه را از ابعاد مختلف تحت تأثیر قرار داده و امروزه شهرها عامل اصلی ایجاد کننده ناپایداری  به شمار می‌روند و پایداری شهری می‌تواند معانی بسیاری را در بر داشته باشد. 

وی ادامه داد: کالبد بافت شهری بازتاب تأثیرات پیچیده و متقابل عوامل و نیروهای مختلفی چون شرایط طبیعی و جغرافیایی، خصوصیات اجتماعی و فرهنگی مردم، نظام‌های سیاسی و حکومتی، وضع اقتصادی مردم و دولت است که در نتیجه ایجاد هرگونه تغییر در کالبد به حدود میزان و امکان مداخله در هر یک از زمینه‌های فوق، محدود و مشروط است.

زندیه وکیلی ادامه داد: طرح های مجتمع گردشگری، طرح تولید انواع خوراک دام، طیور و آبزیان، طرح تولید قطعات بتنی، طرح شهرک صنعتی خودرو در قالب مجتمع خدمات خودرویی، تمدید طرح توسعه انبار، فضای سبز و پارکینگ و تمدید طرح کشتارگاه صنعتی از جمله طرح هایی است که در این کارگروه مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/711/ ز

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
منشور اخبار
ارتباط مردمی