داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

تامین زیرساخت‌های درمانی فراهان استان مرکزی ضروری است

نمایش خبر : 64 | تاریخ انتشار : 19 اسفند 1399
به گزارش فراهان خبر؛ نشست بررسی مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان فراهان با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی برگزار شد.
جمالیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: تعامل و همکاری مسئولان و مردم خطه فراهان به واسطه رعایت پروتکل‌های بهداشتی سبب شد شرایط بسیار خوب و پایداری را در منطقه شاهد باشیم.
وی افزود: در راستای گسترش و دسترسی عادلانه مردم در حوزه بهداشت و درمان امید است، بتوان بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان فرهنگ خسروانی را در ابتدای سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری رساند.
جمالیان اظهارکرد: تجهیزات اتاق عمل به صورت کامل و صد درصد خریداری شده و در محل وجود دارد و امیدداریم بتوانیم از خدمات پزشکان متخصص بهره مند شویم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: دانشگاه آمادگی تا در صورت مراجعه بیمار در بیمارستان فراهان و نیاز به جراحی ، تیم تخصصی از اراک اعزام کند.
دکترجمالیان گفت: بحث ساخت پایگاه و شبکه بهداشت و درمان و مرکز جامع سلامت خنجین در مرحله پایانی قرار دارد و از طرح های عمرانی است.
وی افزود: با تعامل و همکاری دستگاههای اجرایی ذیربط امید است پد ( محل نشست و برخاست) بالگرد در این منطقه در کوتاه ترین زمان به بهره برداری برسد.
 
حسین معمارنیا، فرماندار فراهان در ادامه این جلسه گفت: سلامت مردم و جامعه بستگی به امکانات بهداشت و درمان دارد، بنابراین برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان باید امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی این حوزه به روز شود. وی تاکید کرد: با وجود تلاش‌های انجام شده، همچنان شاهد برخی کاستی و ضعف‌ها در حوزه های مختلف هستیم که باید تدابیر ویژه ای در این راستا اندیشیده شود.
فرماندار شهرستان فراهان اظهار کرد: نبود نیروی متخصص جراح برای فعالیت در اتاق عمل، زیرساختهای بخش مراقبتهای ویژه، دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان از جمله مشکلات شهرستان در حوزه بهداشت و درمان است.
معمارنیا تسریع در تکمیل و بهره‌برداری از ساختمان نیمه کاره شبکه بهداشت و درمان و محل فرود بالگرد اورژانس هوایی در نقاط شهری را از نیازهای شهرستان در این حوزه عنوان کرد.
وی خاطرنشان کرد: با وجود مشکلات موجود، پزشکان و کادر درمان شهرستان فراهان عملکرد قابل قبولی در پیشگیری و در مان بیماری کووید19 دارند که ادامه این روند نیازمند توجه ویژه دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی است.

 
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
منشور اخبار
ارتباط مردمی