داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

30 درصد خانواده های فراهان تحت پوشش کمیته امداد هستند

نمایش خبر : 31 | تاریخ انتشار : 15 فروردین 1400
غلامرضا حافظ کمال، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت: 30 درصد از خانوارهای این شهرستان زیر چتر حمایتی این نهاد قرار دارند و به‌صورت تک خدمتی و یا دریافت مستمری از خدمات این نهاد بهره‌مند می‌شوند.
وی افزود: 2 هزار و 992 خانوار اکنون در شهرستان فراهان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دارند. وی بیان کرد: 67 درصد خانوارهای زیر پوشش این نهاد حمایتی در مناطق روستایی زندگی می‌کنند و 33 درصد ساکن شهر هستند.
حافظ کمال با اشاره به اینکه 981 خانوار زیرپوشش این نهاد مردمی را زنان سرپرست تشکیل می‌دهند، گفت: عمده این کمک‌های موردی به مددجویان مورد حمایت در سرفصل‌های تأمین هزینه‌های معیشتی، مسکن، درمان، تحصیلی، خرید لوازم ضروری زندگی، ازدواج، توانمندسازی و ایجاد اشتغال است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) فراهان اظهار کرد: کمک‌های موردی نیز که به افراد واجد شرایط و مددجویان تعلق می‌گیرد، به صورت بلاعوض پرداخت می‌شود.
رشد 15 درصدی صدقات در فراهان
وی گفت: طی فعالیت کمیته امدادامام خمینی(ره) شهرستان فراهان در سال 99 مبلغ 207 میلیون تومان از همشهریان گرامی شهرستان فراهان از طریق صندوقهای معابر، متوسط، کوچک منازل و طرح برکت کارکنان ادارات جذب شده است.
وی با بیان اینکه عملکرد جمع آوری صدقات در شهرستان نسبت به نوبت مشابه سال 98 رشد 15 درصدی داشته است، اظهارکرد: صدقات را بر اساس تصمیمات گرفته شده در کمیته امداد و بعد از تایید نمایندگان رهبری صرف چند خدمت شامل درمان نیازمندان و ایتام، احداث مسکن برای ایتام و نیازمندان، جهیزیه، هزینه تحصیل و موارد فرهنگی و درصدی نیز صرف ابن سبیل می‌شود و از شهری به شهر دیگر نیز منتقل نمی‌شود.
حافظ کمال خاطرنشان کرد: در حال حاضر در شهرستان فراهان حدود 3 هزار و430 صندوق صدقات در منازل مردم ومعابر عمومی وجود دارد که به صورت ماهیانه یاچند ماه یکبار به روش‌های مختلف توسط مسئولین امور خیرین کمیته امداد تخلیه می‌شود و صدقه الکترونیکی نیز از طریق تماس با گوشی همراه باکد #۰۸۶۱۰*۸۸۷۷* قابل پرداخت می باشد.
انتهای پیام/
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
منشور اخبار
ارتباط مردمی