داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

کاروانسرای دولت آباد فراهان تبدیل به مجتمع اقامتی-گردشگری می‌شود

نمایش خبر : 183 | تاریخ انتشار : 10 مرداد 1400
مصطفی مرزبان، مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی در گفتگو با فراهان خبر گفت: با واگذاری کاروانسرای دولت آباد فراهان به بخش خصوصی این بنا به مجتمع اقامتی- گردشگری تبدیل می‌شود. 
وی افزود: بنای تاریخی کاروانسرای دولت‌آباد فراهان به سرمایه‌گذار واگذار شده و مقرر است که پس از مرمت و با کاربری مجتمع اقامتی و گردشگری به بهره‌برداری برسد.
مرزبان اظهارکرد: طبق تصمیمات اتخاذ شده، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی جهت حمایت دولت از طرح‌های مرمتی و با کاربری گردشگری مبلغ 20 میلیارد ریال اعتبار در قالب تسهیلات مرمت و احیاء بنای تاریخی فوق به سرمایه‌گذار تخصیص داده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: این کاروانسرا با کاربری گردشگری، اقامتی و پذیرایی با قرارداد 25 ساله و در قالب اجاره سالیانه به سرمایه‌گذار واگذار شده است که طبق زمان‌بندی، دو سال اول صرف مرمت می‌شود.
مرزبان با اشاره به اینکه برای مرمت این کاروانسرا مبلغ 150 میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده است، گفت: این کاروانسرا با معماری زیبا، از معدود کاروانسراهای استان است که با توجه به مساحت بالا و قرار گرفتن در روستای دولت‌آباد و سهولت دسترسی به آن دارای ارزش تاریخی بالایی برای سرمایه‌گذاری است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی افزود: حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و رفع مشکلات سرمایه‌گذاران از اولویت‌های مهم میراث فرهنگی است.
وی با اشاره به اینکه این بنای تاریخی پس از مرمت و احیاء با کاربری گردشگری اقامتی و پذیرایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، ابراز امیدواری کرد: کاروانسرای دولت‌آباد با توجه به موقعیت راهبردی و دسترسی آسان به یکی از نقاط پر بازدید گردشگری و اقامتی استان مرکزی تبدیل خواهد شود و نقش مهمی در توسعه گردشگری استان و رونق اشتغال دارد.
انتهای پیام/
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
ارتباط مردمی