داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

تکمیل ظرفیت بیمارستان فراهان /۳۴ درصد از جمعیت فراهان علیه کرونا واکسینه شدند

نمایش خبر : 147 | تاریخ انتشار : 23 مرداد 1400
دکتر محمدرضا حجتی، رئیس شبکه بهداشت و درمان فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت: شهرستان فراهان در وضعیت بسیار بدی از پیک کرونا قرار دارد و روزانه ۴۵_۲۵ تست pcr و ۵۰ تست rapid انجام، که از این تعداد۲۰_۱۵ مورد مثبت اعلام می شود، اگر وضعیت به همین منوال پیش برود، بدون شک روزهای بسیار تلخ تری را در پیش رو خواهیم داشت.
وی افزود: ۲۱ تخت اختصاص یافته در بخش بستری کاملاً تکمیل است و تاکنون حدود ۹۷۰۰ دُز واکسن کرونا در سطح شهرستان تزریق شده و ۳۴ درصد از جمعیت گروه هدف مطابق سند ملی واکسینه شده اند که در صورت همکاری مردم و مراجعه به موقع آن ها این تعداد افزوده می شود.
حجتی اظهارکرد: با توجه به تعطیلات پیش رو توصیه نخست ما به همگان این است که با توجه به شیوع ویروس کرونا حتی المقدور از انجام سفر به شهرستان خودداری کنند، چرا که با توجه به عدم فراهم بودن امکانات و محدودیت امکانات ارائه خدمت سخت است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان فراهان گفت: از مردم علی الخصوص افراد مسن و همچنین افراد مبتلا به بیماری زمینه ای می خواهیم که در این ایام حتی المکان در مراسمات عزاداری شرکت نکرده و از طریق رادیو و تلویزیون آن را دنبال کنند.
وی به کمبود سرم در مراکز درمانی سطح شهرستان اشاره کرد و افزود: با تمهیدات در نظر گرفته شده و پیگری های وزارت بهداشت، امیدواریم که در روزهای آینده این کمبود موقت مرتفع شود.
حجتی خاطرنشان کرد: مردم شهرستان همه ساله مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) را باشور حسینی برگزار می کنند، اما امسال با توجه به شیوع ویروس کووید ۱۹ و شرایط بحرانی پیک پنجم کرونا از مردم میخواهیم که با پیوستن به پویش نذر سلامت، به جای پخت غذا و نذورات، شبکه بهداشت و درمان فراهان را در تهیه تجهیزاتی چون گان، دستکش، موادضدعفونی کننده و... یاری کنند.
انتهای پیام/
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
ارتباط مردمی