داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

رویکرد کابینه سیزدهم توجه به سرمایه‌های ملی و توان داخلی است

نمایش خبر : 98 | تاریخ انتشار : 2 شهریور 1400

به گزارش فراهان خبر، ولی‌الله بیاتی، روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: شمار قابل توجهی از وزاری پیشنهادی دولت سیزدهم برنامه‌های مدونی برای توسعه همه‌جانبه کشور به خانه ملت ارائه کره‌اند که ملاک رای اعتماد نمایندگان نیز براساس همین برنامه‌ها خواهد بود. 

وی ادامه داد: تحقیقات و بررسی‌های لازم از ۲۰ درصد دیگر وزاری پیشنهادی رئیس جمهوری همچنان از سوی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه دارد و آحاد ملت بدانند که نمایندگان آنها از وزرای کاردان و برنامه‌محور حمایت می‌کنند. 

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر چه رئیس جمهوری برای گردآوردن افرادی هماهنگ و متخصص به منظور پیشبرد اهداف و برنامه‌های کشور تلاش فراوانی انجام داده است اما مجلس از بعد نظارتی خود برای انتخاب بهترین افراد برای تشکیل کابینه موفق استفاده می‌کند. 

بیاتی بیان کرد: در ترکیب وزاری معرفی شده از سوی رییس‌جمهوری به مجلس شورای اسلامی، جوانترین وزیر ۴۰ سال و مسن‌ترین آنها ۶۳ سال و میانگین سن کابینه سیزدهم۵۲ سال است که نشان از جوانتر شدن کابینه این دوره نسبت به دولت‌ قبلی دارد و این مهم می‌تواند انگیزه‌ای برای شتاب‌بخشی برای برنامه‌های توسعه‌ای کشور باشد. 

وی با بیان اینکه شاکله کابینه پیشنهادی سیزدهم نیروهای انقلابی و پایبند به ارزش‌های والای امام راحل و مقام معظم رهبری است، اضافه کرد: در این کابینه نام افراد توانمند که سابقه وزارت و یا مدیریت در سطح کلان را در کارنامه خود دارند، دیده می‌شود. 

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی فراجناحی بودن را ویژگی اصلی کابینه پیشنهادی آیت‌الله رئیسی عنوان کرد و گفت: بیش از ۸۰ درصد وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم از کارنامه و سبقه موفقی برخوردار هستند. 

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
ارتباط مردمی