داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

نیمی از مدارس ساخته شده خیرساز است/ضرورت بازگشایی سریع تر مدارس به صورت حضوری

نمایش خبر : 34 | تاریخ انتشار : 29 مهر 1400

به گزارش فراهان خبر به نقل از دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی در همایش پیوند اولیا و مربیان که در یکی از مدارس اراک برگزار شد، گفت: در قانون اساسی دولت موظف به ارائه آموزش رایگان به عموم مردم است ولی توان دولت در حد انتظاراتی که نظام آموزشی و خانواده ها دارند، نیست.

وی افزود: این واقعیت را باید پذیرفت که اگر خانواده ها و خیرین نبودند که به آموزش و پرورش کمک کنند، حتما شرایط آموزشی کشور بسیار بدتر از این وضعیت فعلی بود.

استاندار مرکزی با بیان اینکه معلمان و فرهنگیان کشور همچنان به حق و حقوق کامل خود نرسیده اند، گفت: به رغم افزایش حقوق معلمان در دولت های یازدهم و دوازدهم، همچنان حق و حقوق آنان به طور کامل پرداخت نشده است. معلمی که تمام نیازهایش تامین شود و فضای خوب آموزشی در اختیارش باشد قطعا دانش آموزان بهتری را تربیت می کند و خروجی بسیار بهتری را تحویل جامعه می دهد.

آقازاده تصریح کرد: لذا نظام اسلامی و سه قوه بایستی به آموزش و پرورش بیشتر توجه کنند و تمام نیازهای نظام آموزشی، از معلم گرفته تا دانش آموز و محیط آموزشی را به خوبی تامین کند.

وی با اشاره به سهم بالای خیرین در ساخت مدرسه و محیط های آموزشی، گفت: از هر ۱۰ مدرسه ای که افتتاح می شود، نیمی از آن خیر ساز است و اگر خیرین نبودند مشکلات بسیاری در نظام آموزشی داشتیم. البته هنوز جا برای کار هست و بایستی مدارس کپری، کانکسی و ... به مدارس نوساز با کیفیت تبدیل شوند تا معلمین و دانش آموزان در محیطی امن و آرام به آموزش بپردازند.

استاندار مرکزی ادامه داد: انتظار از نظام آموزشی بایستی به اندازه ای باشد که امکانات در اختیار آن قرار می دهیم. امروزه مجموعه دولت ها نتوانستند انتظارات و مطالبات به حق نظام آموزشی را برآورده کنند. البته در چنین وضعیتی علاوه بر خیرین، برخی خانواده ها نیز می توانند نظام آموزشی را یاری دهند و باید مکانیسمی برای این منظور ایجاد شود.

آقازاده با اشاره به لزوم بازگشایی سریع تر مدارس به صورت حضوری، گفت: متاسفانه با شیوع کرونا و مجازی شدن آموزش، تعداد قابل توجهی از دانش آموزان به دلایل مختلف ترک تحصیل کردند که امیدواریم با تکمیل واکسیناسیون و شروع دوباره آموزش حضوری، بتوان این زیان وارد شده را جبران کرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
منشور اخبار
ارتباط مردمی