داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

شهدای روستای برزآباد در یک قاب/ از عشق بازی در مکتب حسینی تا خدمت در محروم ترین نقطه

نمایش خبر : 509 | تاریخ انتشار : 2 دی 1395

به گزارش فراهان خبر؛ روستای برزآباد از توابع فراهان در فاصله ی 3 کیلومتری از شهر فرمهین واقع شده است.

 

این روستا در گذشته محل تحصيلداری «بخشداري» بلوک فراهان بوده است.، نام دیگر روستا فرآبه است که به معنای پرآب است، روزگاري معمورترين روستاي منطقه و داراي 7 رشته قنات بوده كه امروزه تنها دو رشته قنات آن داير و 5 رشته ديگر باير است.

 

آستان امامزادگان یعقوب(ع) و حلیمه(س) در این روستا است که بعضی از محققین این دو بزرگوار را جزو گروه امامزادگان 72 تن ساروق می دانند که از ساروق عزیمت کرده و در حالی که مجروح بوده اند به روستای برزآباد پناه آورده اند. امامزاده یعقوب را با دو واسطه به امام سجاد(ع) منسوب کرده اند.

این روستا با جمعیت 80 نفری، در دوران دفاع مقدس 6 شهید تقدیم انقلاب و کشور کرده است، شهدایی که بدون توقع و برای رضای خداوند عازم جبهه های حق علیه باطل شدند.

 

شهید مجید برزآبادی، فرزند قاسم سردار شهید روستای برزآباد است که از دیر اعزام شدن به جبهه ها غبطه می خورد و همه را برای آزادی اسلام به جبهه های حق علیه باطل دعوت می کرد.

 

این شهید بزرگوار در سال 1345 متولد شد و در سال 1367 به درجه رفیع شهادت نائل شد و در قطعه 27 مزرار شهدا تهران به خاک سپرده شد.

سردار شهید در وصیت نامه اش این چنین به بسیجیان وصیت می کند؛

 

 

 

«برادران بسيجي جلسات قرآن و احكام و نمازجمعه و جماعت را فراموش نكنيد و همين طور درسهاتان را خوب بخوانيد زيرا كه ما احتياج به دكتر و مهندس حزب الهي نه تنها براي كشور خودمان بلكه براي نمام دنيا داريم. مسائل جنگ و كمك به جبهه ها را هم فراموش نكنيد. زيارت معلولين و مجروحين را فراموش نكنيد كه اجر عظيمي دارد و اين برادران بودند كه جان را به كف نهادند تا ما و شما به راحتي زندگي كنيم. اگر مسئله جنگ را فراموش كرديد يا خداي نكرده به گناه نزديك شديد يك سري به بهشت زهرا برويد تا قبر مطهر اين شهدا را ببينيد و عكسهاي آنها را ببينيد كه چه كساني چه نو گلاني جان را به جانان سپرده‌اند، اينان عاشقان راه الله بودند و به راه او رفتند اينان خداي را شناخته بودند و به سوي او رفتند»

 

نمازجمعه و جماعت و دعاي به جان امام و دعاي فرج و دعاي به جان رزمندگان را فراموش نكنيد. اگر شعار داديد كه برادر شهيدم راهت ادامه دارد ادامه راه شهيد در شعار نيست بلكه در عمل است مساجد و جبهه و بسيج را پر كنيد كه عمل همين است و هميشه در صحنه باشيد.

 

محمد شفيع عزت پناه فرزند عزت اله، شهیدی از دیار این روستا که در شب مبعث پیامبر(ص) متولد شد و ه خاطر خجستگی و مبارکی این روز، نامش را محمد گذاشتند.

 

 آشنایی محمد در جوانی با دوستان انقلابی با معرفت سبب شد تا شناخت او به انقلاب و نگرش و ديدگاه هاي حضرت امام خميني(ره) بيشتر بشود با راهنمايي و همکاري اين دوستان توانستم از محضر علماي بزرگي نظيرآيت الله مرعشي نجفي، گلپايگاني و حجة الاسلام قرائتي درس بگيرد و اسلام و فلسفه و انقلاب را بشناسد.

 

این شهید والا مقام بعد از گرفتن مدرک ديپلم با اشتياق فراوان و در سال 1360 به استخدام آموزش و پرورش شازند درآمد و فعاليت در دورترين و محروم ترين نقطه را با جان و دل پذیرفت و در سالهای دفاع مقدس عشق به الله او را به بستان کشاند.

 

محمد شفیع عزت پناه در وصیت نامه اش این چنین می نویسد؛

 

«من هم مي خواهم خون ناچيز خودم را در راه اسلام و انقلاب و ميهن بذل کنم. ازپدر و مادر عزيزم پوزش مي خواهم که نتوانستم گوشه اي از درياي بيکران حقشان را ادا کنم. مادرم! زينب گونه باش و به خودت ببال که فرزندي پرورش داده اي که عاشقانه راهش را انتخاب کرده و به راحتي توانسته است از دنيا و زرق وبرق آن دل ببرد.


برادرم ! با ايمان باش واز سختي و بلا نهراس. زيرا انسان پيوسته در بوته آزمايش و امتحان خداوند قرار دارد. اي همکاراني که در سنگر مقدس مدرسه مبارزه مي کنيد.     


دانش آموزان خود را خوب تربيت کنيد چرا که فردا به اين تکاوران دانشمند نياز داريد تا در مقابل منافقين و جرثومه هاي فساد بايستيد. خواهرانم خوب مي دانيد که حفظ حجاب کوبنده تر ازخون من است».

 

شهید عباس برزآبادی فرزند حسن از شهدای ارتش جمهوری اسلامی که آب و خاک این روستا به او افتخار می کند، این شهید در آذرماه سال 1360 در عملیات طریق القدس جان خود را فدای وطن کرد.

بردار شهید از لحظات آخر خداحافظی با شهید می گوید؛ « برادرم در گوشم گفت که شاید دیگه همدیگر رو نبینیم!» گفتم؛ «ان شاءالله که برمی‌گردی» گفت: «یعنی هنوز لیاقت شهادت ندارم؟!».

 

شهید حمیدرضا برزآبادی فرزند غلامرضا یکی دیگر از افتخار آفرینان این دیار و از شهدای ارتش جمهوری اسلامی که برای عزت و سربلندی وطن جنگید و زنجیرهای اسارت روح خود را پاره کرد و آزاد شد در سومار شهید شد.

این شهید در سال 1364 در سن 20 سالگی، عاشقانه در جبه های حق علیه باطل جنگید و به شهادت رسید و پیکر مطهرش در بهشت زهرای تهران آرام گرفت، خاک وطن همیشه به نامت می بالد.

 

شهید عبدالله برزآبادی، فرزند علی نام آور کم سن و سال دیگر از این روستا که همانند فهمیده مکتب درس الهی را انتخاب کرد و در سن 13 سالگی در سال 1361 در موسیان به شهادت رسید برگ دیگری از دفترچه سرخ شهادت در این روستا رقم خورد.

شهید سعید برزآبادی فرزند ابراهیم، آلاله به خون غلطیده و عاشق وطن از دیار برزآباد فراهان که در سن 24 سالگی در اسفندماه سال  1366 به فیض شهادت نائل آمد، این 6 نام آور روستای برزآباد، سال‌ها در خاکریز دشن، دور از خانواده و تارک از دنیا علیه فسق و فجور جنگیدند و عزت، سربلندی و اقتدار را به میهن هدیه کردند.


 اهالی این روستا دین خود را به انقلاب ادا کردند و مردم متدین و انقلابی آن به داشتن این شهدا افتخار می کنند.

 

 

 انتهای پیام/

 

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
ارتباط مردمی
مطالبات مردمی
salamup.ir