داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

راهبرد رهبری در مقابله با فتنه؛ جذب حداکثری و دفع حداقلی/هزینه های فتنه هنوز گریبان گیر جامعه است

نمایش خبر : 419 | تاریخ انتشار : 9 دی 1395
 مجید تلخابی؛کارشناس مسائل سیاسی و عضو مجلس خبرگان در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر با اشاره به اینکه دشمنان همیشه به دنبال فرصت برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی هستند، گفت: دشمنی استکبار با نظام جمهوری سلامی ایران از زمان پیروزی شروع شده است و دشمنان می خواهند با آتش افروزی فتنه گران، آتش فتنه را در میان امت ایران اسلامی شعله ور سازند.
 

وی افزود: زمانی که استکبار با کودتا و جنگ نظامی به مقاصد خود نرسید، دست به دامن عوامل داخلی نظام برای توطئه در ایران شد.

 

تلخابی اظهار کرد: فتنه گری در دین همواره تحت حمایت دشمنان اسلام و استکبار جهانی بوده است و فتنه ۸۸ یک هجمه همه جانبه دشمن، یک طراحی و اقدام براندازانه از سوی دشمن بود که در قالب حوادث بعد از انتخابات سال ۸۸ رُخ نشان داد.

 

 

عضو مجلس خبرگان با بیان اینکه فتنه ۸۸ را نباید فراموش کرد، ادامه داد: مردم ایران در حماسه ۹ دی؛ یکصدا و همدل جواب عوامل فتنه گران را دادند و با بصیرت، فتنه را از تن نظام اسلامی پاک کردند.

 

 

وی تصریح کرد: حماسه ۹ دی،نقطه عطفی در تثبیت مجدد پایه های نظام و انقلاب اسلامی بود و مردم بصیر ایران را هوشیارتر کرد که در مقابل دسیسه های گوناگون دشمن مراقب باشند ،در واقع دشمن از هر روشی برای از بین بردن نظام اسلامی استفاده می‌کند.

 

 

تلخابی اظهار کرد: برخی خواص نیز باید به موازات رهبری اقدام به روشنگری می‌کردند، اما قدرت طلبی و رانت خواری آنها را آلوده کرده بود، راهبرد مقام معظم رهبری در مقابله با جریان فتنه بر مبنای جذب حداکثری و دفع حداقلی بود.

 

 

عضو مجلس خبرگان با بیان اینکه فتنه ادامه دارد، گفت: امروز شاهد این مسئله هستیم که فتنه در عرصه های دیگر کلید خورده است، باید مراقب دستهای کثیف دشمن بود و پاسخ فتنه بزرگتر را مردم با عظمت بیشتری نشان دهند.

 

 

وی با بیان اینکه هزینه فتنه ۸۸ به منافع ملی کشور تحمیل شد و آثارش حتی امروز هم باقی است، گفت: یکی از دلایل پیچیده بودن فتنه ۸۸، این بود که جریان ضدانقلاب، تمام ظرفیت خود در آن مقطع به میدان آورد و این ظرفیت تنها برای انتخابات راهی میدان نشده بود بلکه هدف اصلی آنها براندازی نظام بود.

 

 

تلخابی خاطر نشان کرد: انتهای جریان فتنه ۸۸، به تمام ثابت کرد که مردم ایران عاشق نظام، انقلاب و کشور خود هستند و دشمنان به همین سادگی نمی توانند نظام اسلامی را مورد آسیب قرار دهد.

 

 

انتهای پیام/ش

 
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
ارتباط مردمی
مطالبات مردمی
salamup.ir