داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

اعدام شیخ نمر نقطه عطف بیداری اسلامی/ وهابیت به دنبال تضعیف قدرت شیعه است

نمایش خبر : 396 | تاریخ انتشار : 12 دی 1395
عباس جعفری فراهانی؛ دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت(ع) در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر با اشاره به جنایت آل سعود در اعدام شیخ نمر، عالم شیعی عربستان گفت: شیخ نمر از علمای مذهبی و قوی در مسائل دینی و سیاسی بود که دروس حوزه را گذرانده و دارای منطق صحیح مبارزاتی نیز بود اما هرگز آشوب و تشنجی در عربستان ایجاد نکرد یکباره از جانب آل سعود با ادعای ارتباط با گروه های تروریستی به زندان افتاده و بعد اعدام شد.

 

وی با اشاره به علل بروز این جنایت از سوی آل سعود اظهار کرد: عواملی از جمله پیدایش وهابیت به ویژه نوع تکفیری آن، حاکمیت وهابیت بر شبه جزیره عرب و مسئله بیداری اسلامی در این حادثه تلخ تاثیر داشتند.

 

جعفری فراهانی تصریح کرد: مردم دنیا از ماهیت وهابیت و جلوه های بیرونی آنها از جمله القاعده و داعش شناخت خوبی دارند، اینها در کشورهای مختلف عراق، سوریه، لیبی و ... ریشه دوانیدند و جنایات بسیاری کردند، به اعتقاد ما و نیز بنابر واقعیات موجود، وهابیت جریانی گمراه و منحرف اند که ریشه آنها به صدر اسلام باز می گردد.

 

کارشناس فرق اسلامی افزود: در ماجرای جنگ صفین که امیرمومنان امام علی (ع) با معاویه درگیر شدند، گروهی شورشی متولد شدند (البته خلق این گروه از سوی پیامبر(ص) پیش بینی شده بود) که به خوارج (از دین خارج شده یا مارقین) شهرت یافتند.

 

اشتراکات خوارج و وهابیت

وی با اشاره به ویژگی اصلی وهابیت بیان کرد: آنها از دین خروج می کنند البته اساسا دین ندارند و به آنچه را که می گویند دین نبوده و با قرآن و روایات و سنت نبوی سنخیت و تناسب ندارد. لذا وهابیت در مقدس مابی و قشری گری، ظاهرگرایی و تمسک به حدیث، کژاندیشی در فهم دین، ستیزه گری با دیگر مسلمانان و دوستی با کفار و اظهار فتاوای مضحک با خوارج اشتراک دارند.

 

جعفری فراهانی ادامه داد: در ادوار بعدی افرادی همچون احمدبن حنبل، ابن تیمیه و محمدبن عبدالوهاب این جریان را تداوم بخشیدند و در قرن یازدهم هجری موفق شدند با همکاری استکبار جهانی به رهبری انگلستان، نظامی را در منطقه تاسیس کنند به نام آل سعود که تفکر وهابی دارد و بر مکه و مدینه مسلط شده است که مهمترین ویژگی اش دل دادن به دشمنان اسلام است.

 

کارشناس فرق اسلامی گفت: آل سعود دلدار استکبار جهانی اند، ابتدا به انگلستان و امروز به آمریکا؛ و ریز و درشت زندگی مردم این کشور در اختیار خارجی ها است، از تهیه مواد خوراکی گرفته تا استخراج نفت و راهسازی!

 

بی تفاوتی آل سعود نسبت به مسئله فلسطین

وی افزود: وهابیت در مسائل دینی چیزی که مخالف نظر استکبار جهانی باشد را ابراز نمی کند، مهمترین حادثه قرن اخیرِ جهان اسلام، مسئله اشغال فلسطین بود که با توطئه و نقشه انگلستان و با اجرای صهیونیست ها رخ داد و جالب آنکه با گذشت 70 80 سال از این جنایت، عربستان کوچکترین حمایتی از مردم مظلوم فلسطین نکرده و در همه مجامع بین المللی آل سعود یا سکوت کرده یا به نفع نظام اسرائیل تصمیم گرفته است.

 

جعفری فراهانی بیان کرد: وهابیت در ضدیت و معارضه با اسلام ناب محمدی قرار دارد به ویژه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران که وهابیت و آل سعود در عربستان تمام هم و غمشان را در مبارزه با انقلاب گذاشته اند و در این مسیر علمای شیعه را محدود، زندانی و اعدام می کنند و یا در امور کشورهای دیگر دخالت کرده و یا گروه هایی  از جمله القاعده و داعش را خلق و حمایت می کنند و در جنایاتشان حتی توجهی به اهل سنت ندارند!

 

دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به جنایات وهابیت تکفیری در یمن، بحرین، سوریه و عراق گفت: آنها از داعش و جیش الاسلام و جیش النصره با تامین پول و سلاح آنها در تعرض به جان و مال و ناموس مسلمانان حمایت می کنند.

 

وی با اشاره به مسئله بیداری اسلامی تصریح کرد: بیداری اسلامی در مراحلی سرعت یافت و از تونس آغاز شد و بعد مصر و ... را نیز در برگرفت و آگاهی مردم برای مبارزه با حکام جائر و از بین بردن نظام قذافی در لیبی و برکناری حُسنی مبارک در مصر را افزایش داد، از این رو، استکبار جهانی و ایادیش به مبارزه برخاستند که در این میان عربستان و آل سعود بیشترین مبارزه را با بیداری اسلامی داشتند.

 

جعفری فراهانی مهمترین ویژگی بیداری اسلامی را آگاهی دهی به مردم برای آشنایی با مباحث دینی دانست و اظهار کرد: در قرآن آیات فراوانی است که مردم را به مبارزه با ظلم و ستم فراخوانده و آنها را به امر به معروف و نهی از منکر عدم دوستی با یهود و نصارا سفارش می کند و در این آیات تاکید می شود که اینکه اجازه ندهند دشمن سرنوشتشان را رقم بزند.

 

کارشناس فرق اسلامی با بیان اینکه بیداری اسلامی بعد از انقلاب اسلامی ایران شدت گرفت، تصریح کرد: چراکه بیداری اسلامی از اصول مد نظر انقلاب بود و حتی با انقلاب اسلامی ایران ریشه گرفت و از مهمترین ویژگی های آن ضدیت با اسرائیل بود و در راس افکار انقلابی امام راحل و رهبری راحل قرار دارد.

 

وی داعش را خروجی تلاش آل سعود و استکبار جهانی در مقابله با انقلاب و پیشروی بیداری اسلامی دانست و بیان کرد: آنها گروه هایی از حزب بعث عراق و سوریه، مخالفان از فرقه ها و جریان های تندروی مخالف شیعه از جمله طالبان و القاعده و نیز گروه های مادی گرای اروپایی را و حتی بسیاری از زندانی های سیاسی و مجرمان را جمع کرده و گروه های تکفیری را سامان دادند و به جان بلاد اسلام انداختند، و با پرچم تکفیر، انواع جنایات را در حق مسلمانان اعمال کردند!

 

تلاش برای از بین بردن قدرت شیعه در منطقه

جعفری فراهانی با ابراز خرسندی از آزاد سازی حلب و از اینکه وهابیت تا کنون به لطف الهی نتوانسته اهداف خود را محقق کند، گفت: وهابیت درصدند با از بین بردن سوریه و حزب الله لبنان و نظام شیعه در عراق، قدرت شیعه را در منطقه از بین ببرند و در مقابل پایگاه های خود را مستحکم کنند اما اعدام شیخ نمر نقطه عطفی برای شدت گرفتن بیداری اسلامی بود.

 

دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به دشمنی وهابیت و استکبار جهانی با علمای شیعه بیان کرد: علمای شیعه در راس بیداری اسلامی هستند و می توانند مردم را در جبهه مقاومت به پیش برده و با آگاهی از تفسیر و علوم قرآن و توانایی تبیین و تشریح آیات الهی و نیز اشراف به سنت نبوی و روایات اهل بیت(ع)، به جامعه بصیرت دهند.

 

وی اظهار کرد: یکی از مهمترین وظایف انبیای الهی، هدایت و راهبری مردم است تا از انحراف دور بمانند و به سعادت برسند و از شیاطین انسی و جنی نجات یابند؛ این علما با چنین ویژگی هایی در نوک پیکان حملات و هجمات استکبار جهانی اند البته آن علمایی که ویژگی های مدنظر دین از جمله پاکی و فریفته نبودن به دنیا و عمل به دستورات دینی، بصیرت و آگاهی را داشته باشند و از سختی ها نهراسیده و انزواطلب نباشند.

 

جعفری فراهانی خاطر نشان کرد: در طول تاریخ علمای شیعه مورد دشمنی و ظلم قرار گرفته و در حصر و شکنجه و زندان به سر برده و یا تبعید شده اند.


انتهای خبر/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
ارتباط مردمی
مطالبات مردمی
salamup.ir