داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

محرمانه‌های نابجا کشور را به فساد و خسران کشانده است/ پنهان‌کردن عملکرد بد پشت حرف‌های خوب

نمایش خبر : 376 | تاریخ انتشار : 17 دی 1395
به گزارش فراهان خبر؛ حجت الاسلام محمد مهدی فیض کرمیان، امام جمعه فرمهین در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به جایگاه حجاب در اسلام گفت: در فرهنگ ملی و اسلامی ما، حجاب جایگاه والایی دارد، حیا و حجاب زن تدبیری است که او با الهامی فطری، برای ارج نهادن به خود و جایگاهش به کار می بندد.

وی با اشاره به سالروز اعلام کشف حجاب توسط رضا خان افزود: هنگامی که رضاخان پهلوی اعلام کشف حجاب کرد و مأموران او با اجبار، چادر و روسری بانوان را می کشیدند و می دریدند، همزمان یک مقاومت گسترده در سطح جامعه علیه کشف حجاب روی داد.

فیض کرمیان اظهار کرد: کشف حجاب، سیاستی برای نابودی جامعه ایرانی و جوامع اسلامی بود، پوشش اسلامی زن، به منزله حفاظ ظاهر و باطن، او را از افراد نامحرم در امان می دارد و کارکردهای مثبتی برای او به همراه دارد.

کشف حجاب، یکی از اقدامات رضاخان برای استحاله فرهنگی مسلمانان

امام جمعه فرمهین ادامه داد: حجاب اسلامی، پرچمی است که زنان مسلمان بر تارک وجود خویش برافراشته اند و نشان دهنده استقلال و آزادی آنان از بند شیطان های درونی و بیرونی است.

وی بیان کرد: اجرای توطئه کشف حجاب به دست رضاخان پهلوی در ایران هم، یکی از گام های بلند دشمنان اخلاق و دین، و در راستای استحاله فرهنگی مسلمانان بود.

نماینده ولی فقیه در فراهان تصریح کرد: امروز هم استعمارگران به دنبال کشف حجاب هستند و هجمه بسیاری نسبت به عفاف و حجاب و ارزش‌های اسلامی وجود دارد، رسانه های غربی، فضای مجازی، شبکه‌های تلویزیونی وابسته به غرب هم‌چنان رواج بی بند و باری و فساد اخلاقی را در جامعه دنبال می کنند.

قیام مردم قم؛ یادآور حماسه ای بزرگ و باشکوه

فیض کرمیان گفت: برخی از افراد بیان می کنند؛ «آیا درست است که برای بازسازی، توسعه و زیباسازی اماکن متبرّکه هزینه کنیم؟ آیا بهتر نیست به جای این گونه هزینه‌ها، پول (پول مردم) را صرف بهبود وضعیت مستمندان کنیم؟»

امام جمعه فرمهین اظهارکرد: هزینه نمودن برای ریشه ­کنی فقر، انکار نمی­ شود، بلکه کمک به مستمندان، از نگاه تمامی مسلمانان و شیعیان عملی پسندیده و بلکه موکّد است.

وی بیان کرد: تعمیر و زیباسازی قبور ائمّه اطهار، علیهم السّلام، تعظیم شعائر الهی است و قرآن مجید آن را نشانه تقوای قلوب و تسلّط پرهیزگاری بر دل‌ها می‏داند: «وَ مَنْ یُعَظِّمْ شَعائِرَ اللّهِ فَإِنَّها مِنْ تَقْوَى الْقُلُوبِ» (حج، آیه ۳۲).

فیض کرمیان اظهار کرد: احادیث در اسلام برای زیباسازی و بازسازی قبور ائمه(ع) وارد شده است و مقابر ائمه شیعه(ع) از نمادها و سرمایه‌های شیعیان است و دشمنان شیعه تمام تلاش و حتی جان خود را بر سر راه نابودی آن گذاشته‌اند.

وی با اشاره به قیام ۱۹ دیماه مردم قم گفت: روز نوزدهم دی ماه، یادآور حماسه بزرگ و با شکوهی است که برگ دیگری از کتاب زرین انقلاب اسلامی را رقم زد، این قیام، نقطه عطفی در نهضت اسلامی مردم ایران بود.

فیض کرمیان گفت: بیستم دی ماه مصادف است با شهادت میرزا تقی خان امیركبیر، ستاره بی نظیر تاریخ ایران زمین كه صد و پنجاه و اندی سال پیش به عنوان صدراعظم ایران درخشید و در كمتر از سه سال و دو ماه بعد از شروع صدارتش خاموش شد.

امام جمعه فرمهین افزود: امیرکبیر، افتخار دیار فراهان است، امیركبیر در برابر دشمنان دین و مجریان سیاست استعماری، یک تنه قیام كرد و پوزه استكبار و عمّال داخلیش را به خاک مالید.

محرمانه های نابجا، کشور را به فساد و خسران کشانده است/ چرا فساد مدیران برای مردم بیان نمی شود؟

وی با اشاره به تغییر فرماندار فراهان گفت: انتصاب فرماندار جدید فراهان را تبریک و از خدمات ارزنده فرماندار سابق فراهان تقدیر می کنیم، فرماندار جدید با مدیریت جهادی، خلوص نیت، به دور از حواشی، باند بازی و ندادن میدان به دست برخی از افراد تفرقه افکن به فکر خدمتگزاری به مردم باشد.

فیض کرمیان بیان کرد: مشکلات فراوانی در سطح شهرستان به خصوص در روستاها وجود دارد، پرداختن به حل مشکلات بیکاری، دامداری و کشاورزی، مهاجرت از روستاها، معضلات فرهنگی باید در اولویت کار مسئولان قرار بگیرد.

امام جمعه فرمهین گفت: مردم مشکلات فراوانی دارند و از سیاست بازی مسئولان خسته شده اند، چرا فسادهای مدیران برای مردم بیان نمی شود تا کی مصلحت اندیشی؟

وی افزود: مصلحت اندیشی بیجا و مدام دم زدن از محرمانه بودن، باعث این همه فساد و خسران در کشور شده، حق مردم است که بدانند مسئولان بر چه مبنایی قرارداد ها و توافق نامه های مهم را می بندند.

فیض کرمیان اظهار کرد: شفافیت نداشتن موجب پنهان ماندن عملکرد های بد، پشت حرف های خوب می شود. تنها ملاک ارزیابی، شفافیت مستند است.

مردم واقعیت را از پس لباس یقه سفید شیخی می فهمند

امام جمعه فرمهین ادامه داد: باید خجالت بکشند افرادی که برای مردم بر میز ریاست تکیه زند و حالا به فکر جیب خود هستند، مردم هوشیارتر از گذشته، عملکرد و خدمت مسئولان را نظاره گر هستند.

 وی گفت: کسانی که حقوق نجومی گرفتند و لقمه حرام بر سفره خود بردند، آثارش در زندگی آنها نمایان می شود، این آقایان با حقوق های نجومی، زندگی های اشرافی را برای خود درست کرده اند.

فیض کرمیان خاطر نشان کرد: بعد همین آقایان نجومی بگیر با پیراهن یقه سفید شیخی در رسانه حاضر می شوند و فکر می کنند مردم واقعیت ها را نمی دانند!

انتهای پیام/ک

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
ارتباط مردمی
مطالبات مردمی
salamup.ir