داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

خناس ها می خواستند هاشمی را از رهبر دور کنند

نمایش خبر : 434 | تاریخ انتشار : 21 دی 1395
به گزارش فراهان خبر؛ حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی بهرمانی، روحانی و سیاستمدار، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس اسبق مجلس خبرگان رهبری نخستین رئیس مجلس ایران و چهارمین رئیس جمهور ایران در دو دوره پیاپی بین سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۶ بود و به عنوان یکی از پرنفوذترین شخصیت‌های سیاسی جمهوری اسلامی شناخته می‌‌شد.

وی پس از عمری مجاهدت و تلاش در مسیر آرمان‌های انقلاب عصر روز یکشنبه ۱۹ دی ماه به دلیل عارضه قلبی در سن ۸۲ سالگی در بیمارستان شهدای تجریش تهران دار فانی را وداع گفت.

به همین مناسبت در استان های کشور همزمان با پایتخت، برنامه بزرگداشت این یار دیرین امام(ره) برگزار شد. مردم و مسئولان شهرستان فراهان نیز با حضور در مساجد یاد این مرد روزهای سخت انقلاب را گرامی داشتند.

خناس‌ها می خواستند هاشمی را از رهبر دور کنند


به گزارش فراهان خبر؛ محمد مهدی فیض کرمیان، امام جمعه فرمهین در مراسم بزرگداشت رئیس تشخیص مصلحت نظام در جمع مردم این شهرستان با بیان اینکه هاشمی رفسنجانی در عرصه های مختلف از جمله ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و ... فعالیت داشتند، گفت: در همه عرصه ها همگام و همراه با انقلاب بودند.

وی با اشاره به نقاط مشترک مسئولان نظام در پیام تسلیت حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی افزود: فقدان ناگهانی ایشان، ملت ایران را متاثر و همه مسئولان را به فکر واداشت. نقطه مشترک پیام های تسلیت، سوابق و خدمات حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی به نظام جمهوری اسلامی بود که در اذهان عموم مرور شد.

فیض کرمیان با بیان اینکه در زندگی وی فراز و فرودهای بود، اظهار کرد: زندگی ایشان برای مردم درس است و باید نقاط قوت زندگی ایشان برای مردم بازگو شود.

امام جمعه فرمهین بیان کرد: بعد از رحلت معمار کبیر انقلاب، هیچ ضایعه ای برای ملت ایران به اندازه فوت این یار نزدیک امام و رهبری دردناک نبوده است.

وی با اشاره به بصیرت و هوشیاری ملت ایران گفت: دشمنان خارجی از همان ابتدای خبر فوت ایشان به دنبال ایجاد تفرقه، اختلاف و حاشیه هایی در مراسم تشیع پیکر ایشان بودند اما با بصیرت، وحدت، انسجام و تبعیت از ولایت فقیه، مخدوش کردن مراسم ایشان خنثی شد.

فیض کرمیان بیان کرد: وحدت ملی در مراسم تشیع پیکر ایشان، خاری بر چشم دشمنان بود، دشمنانی که به دنبال تفرقه و دوقطبی کردن جامعه بودند، مایوس شدند.

امام جمعه فرمهین با بیان اینکه اتحاد و انسجام در سایه‌ی رهبری سبب استمرار انقلاب اسلامی است، ادامه داد: تبعیت از ولایت فقیه مراتب دارد اما آنچه که برای هم ما ملاک و معیار است، در خط ولایت فقیه بوده است، کسانی که در تقابل با رهبری هستند، در دل مردم جای ندارند.

وی افزود: افرادی که به دنبال این هستند که بین مسئولان و رهبری تقابل ایجاد کنند، خناس هستند، خناس ها می خواستند ایشان را از رهبر دور کنند اما موفق نشدند زیرا علاقه میان دو  به اندازه‌ای بود که هیچ فرد یا گروهی نتوانست در آن شبهه ایجاد کند.

فیض کرمیان با اشاره به متن پیام رهبری، به اختلاف نظرهای حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی با رهبری اشاره کرد و گفت: همین امر نشان می‌دهد که حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی نظرات خود را می گفت اما مقید بود که در نهایت حرف رهبری را اجرا کند ایشان به فکر انقلاب و نظام بود.

امام جمعه فرمهین مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی را فرصتی برای خدمت دانست و خاطرنشان کرد: اضلاع حاکمیت نظام اسلامی خدا، رهبر، مردم است، مسئولان باید قدر مردم را بدانند و خدمت به مردم را ذخیره ای برای آخرت خود بدانند.

انتهای پیام/


 

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
ارتباط مردمی
مطالبات مردمی
salamup.ir