داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

زخم کهنه«مسکن مهر» این بار در فراهان سر باز کرد/رسیدگی به حساب های مالی مسکن مهر فراهان خواسته متقاضیان

نمایش خبر : 657 | تاریخ انتشار : 17 اسفند 1395
به گزارش فراهان خبر؛ متقاضیان مسکن مهر فراهان صبح امروز در اعتراض به وضعیت واگذاری مسکن مهر در این شهرستان روبروی فرمانداری شهرستان تجمع کردند.

نماینده تجمع کنندگان گفت: با توجه به گذشت ۷ سال از زمان آغاز طرح احداث مسکن مهر در فراهان نیمی از واحدهای مسکن مهر فراهان بلاتکلیف است و اقدامی برای تحویل مسکن به متقاضیان نشده است.

وی افزود: طبق تعهدات مسئولان مسکن و شهرسازی، نظام مهندسی و اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی، مدت تحویل واحدهای مسکونی ۱۸ ماه اعلام شده بود درحالی که زمان زیادی از این تاریخ می گذرد.

یکی دیگر از معترضین اظهار کرد: مسئولان در مراجعه مکرر متقاضیان، پاسخ قانع کننده ای نمی دهند و قصد دارند این واحدها را بدون انشعابات آب، برق و گاز به متقاضیان تحویل دهند.

وی افزود: بیشتر متقاضیان مبلغ ۱۸۰ میلیون ریال آورده اولیه را به حساب شرکت تعاونی واریز کرده اند و مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال هم از بانک مسکن وام به حساب شرکت تعاونی برای ساخت واریز شده است.

در ادامه متقاضی دیگری بیان کرد: متاسفانه یکی از اعضای هیئت مدیره از کارکنان فرمانداری است و هر بار در مراجعه متقاضیان به فرمانداری برای پیگیری وضعیت مسکن مهر، بعد از ختم جلسه، این فرد با نفوذ خود تمام قول های مسئولان را وتو می کند.

وی گفت: هم اکنون شرکت تعاونی باز هم به دنبال اخذ وام ۵۰ میلیونی برای این واحدهای مسکن مهر است، همه متقاییان مسکن مهر نسبت به این قضیه شاکی هستند.

این معترض اظهار کرد: اگر قرار است وامی پرداخت شود به خود متقاضیان داده شود تا خود متقاضی با درایت این ساختمان ها را تکمیل کند.

وی تصریح کرد: این ساختمان ها هنوز تحویل مالک داده نشده، سقف ساختمان در اثر بارندگی چکه کرده و گچ های سقف ریخته و حتی مسئولان در نظر دارند این ساختمان ها را علاوه بر نبود انشعابات بدون نصب در پارکینگ، تحویل دهند.

معترض دیگری گفت: در حال حاضر با این وضعیت این ساختمان ها را از ما ۵۰۰ میلیون ریال هم خریداری نمی کنند، بعد از سالها انتظار ساختمانی بدون انشعابات و با نیاز به تعمیرات می خواهند به ما تحویل دهند.

وی گفت: بارها اعتراض خود را به گوش مسئولان شهرستان رسانده ایم اما تاکنون راه به جایی نبرده ایم و برخی از اعضای هیئت مدیره به ما اعلام کرده اند، هر اقدامی که می خواهید انجام دهید، شما راه به جایی نمی برید.

این معترض اظهار کرد: در صورتی که این بار خواسته ما پیگیری نشود به استانداری مراجعه می کنیم و خواستار رسیدگی به حساب های مالی ساخت و ساز مسکن مهر فراهان می شویم.

یکی دیگر از معترضین خاطر نشان کرد: ما متقاضیان مسکن هم اکنون در شرایط سختی در مسکن استیجاری و فرسوده زندگی می کنیم و از مسئولان به ویژه فرمانداری، شهرداری، راه و شهرسازی و دیگر دست اندرکاران مسکن خواستار پیگیری و تسریع در امر واگذاری مسکن هستیم.

با اعتراض متقاضییان مسکن مهر فراهان، ۳ نفر از جمع معترضین برای پیگیری به داخل فرمانداری فراهان دعوت شدند تا جلسه ای را با رئیس بنیاد مسکن فراهان داشته باشند.

انتهای پیام/ش

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
ارتباط مردمی
مطالبات مردمی
salamup.ir