داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

لبان خشکیده روستا چشم به راه آب/ حضور نمایشی مسئولین مشکلات را حل نمی کند

نمایش خبر : 937 | تاریخ انتشار : 21 فروردین 1396
به گزارش فراهان خبر؛ روستای ایر در فاصله ۳۰ کیلومتری از مرکز شهرستان فراهان قرار دارد، این روستا ۱۷۰ نفر جمعیت دارد اما همین تعداد هم روز به روز در حال کمتر شدن است و خدا می‌داند تا کی زندگی در این روستا ادامه دارد؟ چراکه هر ساله تعدادی از خانوارها ناچار به مهاجرت می‌شوند و راهی غربت.

سالهاست که روستای ایر با مشکل کم آبی مواجه است، آب آشامیدنی اکثر روستاهای این روستا از چشمه و بارندگی های فصلی تامین می شود که اگر در فصلی از سال بارندگی رخ ندهد، بحران کم آبی و خشکسالی گریبان گیر روستا ایر می شود و این مشکل با گذر زمان نه تنها رفع نمی شود بلکه روز به روز فراگیرتر از قبل می شود.

در فصول گرم سال که این روستا با بحران بی آبی روبه رو می شود، مردم آن با آبی که توسط تانکر به منطقه آورده می شود زندگی را می گذرانند.

اهالی روستای ایر که اکثرا کشاورز و دامدار هستند در روزهای تابستان با شدت گرما با مشکل کم آبی مواجه هستند و بیشتر اوقات نه آب آشامیدن دارند و نه می توانند از کولر آبی در گرمای شدید تابستان بهره مند شوند.

مردم این روستا از وضعیت نبود آب آشامیدنی در روستا های خود گلایه دارند و از مسئولین می خواهند که برای وضعیت اسفناک آنها چاره اندیشی کنند.

بارها مسئولان برای پیگیری مشکلات این روستا در میان مردم روستا حضور پیدا کرده و مردم هم مشکلات بی آبی را به گوش مسئولان رسانده اند و هم وعده هایی برای حل این مشکلات شنیده اند اما تاکنون اقدامی برای حل مشکلات انجام نشده است.

 

 

 

 

فراهانی، یکی از اهالی روستا در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر گفت: این روستا به شدت از کمبود آب آشامیدنی رنج می برد و میزان آب موجود پاسخگوی مردم روستا نیست.

وی افزود: به دلیل کمبود آب آشامیدنی مردم این روستا، مشکلات زیادی را تحمل می کنند و هزینه های فراوانی بر دوش خانواده ها تحمیل می شود.

فراهانی ادامه داد: اینکه مسئولی بیاید و حضوری بزند و برود، دردی از مردم روستای ایر دوا نمی‌کند، این آمدن به روستا باید نتیجه داشته باشد و مردم ایر نتیجه آن را ببینند، این حضور بی نتیجه مسئولان سبب دلسردی مردم از پیگیری های آنان شده است.

وی بیان کرد: بارها این موضوع به صورت علنی به مسئولین منعکس شده اما متاسفانه تاکنون جواب قانع کننده و راه حل دقیقی ارائه نشده است.

ابوالقاسم عباسی، دهیار روستای ایر با اشاره به مشکلات آب روستا گفت: در طول مدتی که مسئولیت دهیاری روستا را به عهده دارم، مشکل بی آبی روستا را پیگیر شده ام، حتی نامه به مسئولان کشوری برای حل مشکل بی آبی روستا هم ارسال کرده ام اما تاکنون جواب قانع کننده و راه حل دقیقی ارائه نشده است.

وی افزود:مسئولینی که در روستا حضور پیدا می کنند و پای صحبت و درد و دل مردم می نشینند، این مشکلات را می شنوند و قول و وعده هایی هم می دهند اما تاکنون اقدامی برای مشکل آب روستا صورت نگرفته است.

عباسی تصریح کرد: بارها به نماینده مجلس، فرماندار و دیگر مسئولین ذیربط مشکل اعلام شده است و آنها می دانند که مردم ناراحتند و آب شرب منطقه مشکل دارد.

دهیار روستا گفت: به دلیل کوهستانی بودن منطقه عمق چاه آب روستا در حدود ۸ متر است و این چاه آب در فصل بارندگی پر می شود و با پایان بارندگی ها، آب ذخیره شده در چاه پایین آمده و دوباره مشکل بی آبی گریبان گیر مردم روستا می شود.

وی خاطر نشان کرد: مشکلات بی آبی روستا سبب شده که مهاجرت جوانان از روستا شدت گرفته و مردم روستا برای رفاه و بهره مندی از آب آشامیدنی زندگی در روستا را رها کنند.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ش

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
ارتباط مردمی
مطالبات مردمی
salamup.ir