داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

خبری از تحویل مسکن مهر نشد/متقاضییان فراهانی در انتظار همت دولت دوازدهم

نمایش خبر : 673 | تاریخ انتشار : 10 اردیبهشت 1396
به گزارش فراهان خبر؛مسکن همواره به عنوان یکی از اصلی ترین دغدغه های جامعه شناخته شده است و در مقابل این نیاز، دولت ها سیاست هایی را برای پاسخ گویی به این مطالبه اجرا کرده اند.مسکن مهر از جمله طرح هایی بوده که در دولت نهم، به دنبال افزایش شدید قیمت مسکن، در راستای کنترل بازار و خانه دار کردن گروه‌های کم درآمد جامعه با توزیع زمین رایگان، راه اندازی شد.

طرحی که تا زمان روی کار آمدن دولت تدبیر وامید اجرا می شد.

با این حال دولت یازدهم در کنار مطرح کردن طرحی جدید به عنوان «مسکن اجتماعی» اعلام کرد که خود را موظف به تکمیل پروژه های مسکن مهر مهر می داند.

حسن روحانی در رقابت یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری درباره مسکن مهر گفته بود؛ «مسکن مهر با مشکلاتی مواجه است ضمن آنکه اصل کار، کار پسندیده‌ای بود... با شتاب‌زدگی، بدون مطالعه ، بدون مکان‌یابی صحیح و رعایت اصول فنی و مهندسی کار انجام و باعث شد امروز این ساختمان‌ها عیوب فراوانی داشته باشند. مسکن مهر اشکالات فراوانی دارد اما چاره‌ای نیست و در دولت آینده باید نواقص آن برطرف شود». 

از سوی دیگر رییس جمهوری در برنامه تلویزیونی خود که به بیان گزارش عملکرد ۱۰۰ روزه دولت تدبیر و امید پرداخته بود با اشاره به مسکن مهر گفت؛ «مسکن مهر برای افراد کم‌درآمد جامعه طراحی شد. همه گفتیم کار خوبی است و هیچ کس نمی‌تواند منکر شود که ساخت مسکن برای مردم کار بسیار بزرگ و ارزشمندی است و هیچ کس منکر این نیست».

وی در بخش دیگر سخنان خود تصریح کرد؛« به هر حال تعهدی است که دولت قبل به مردم داده، این دولت خودش را به اجرای آن متعهد می‌داند. قراردادهایی که دولت قبل با مردم درباره مسکن مهر داشته، این قراردادها از نظر ما محترم است و این دولت برای مسکن مردم متعهد خواهد بود، طرح خواهد داشت و بعداً این طرح را به مردم عرضه خواهد کرد».

حال در شرایطی ماه های پایانی دولت یازدهم را سپری می کنیم که متقاضیان مسکن مهر فراهان هرازگاهی یک نهاد و دستگاه دولتی را برای تجمع اعتراضی به عملکرد دولت در عرصه مسکن انتخاب می کنند. فرمانداری فراهان و دفتر امام جمعه فرمهین بارها شاهد تجمعات مسکن مهری ها بوده است.

بخش زیادی از افرادی که با سرمایه گذاری در مسکن مهر امیدوار محقق شدن آرزوی خانه دار شدن بودند، با روی کار آمدن دولت روحانی امید خود را برای رسیدن به آرزوی چندساله خود از دست داده اند.

این متقاضیان مسکن مهر در مراجعه مکرر به مسئولان، پاسخ قانع کننده ای نگرفته اند و به آنها اعلام شده که این واحدها را بدون انشعابات آب، برق و گاز به متقاضیان تحویل می دهند.

هم اکنون شرکت تعاونی باز هم به دنبال اخذ وام ۵۰ میلیونی برای این واحدهای مسکن مهر است، همه متقاییان مسکن مهر نسبت به این قضیه شاکی هستند.

وامها به متقاضیان ارائه شود تا ساختمانها را تکمیل کنند

یکی از متقاضییان در تجمع مردمی به خبرنگار ما گفت:  اگر قرار است وامی پرداخت شود به خود متقاضیان داده شود تا خود متقاضی با درایت این ساختمان ها را تکمیل کند.

وی تصریح کرد: این ساختمان ها هنوز تحویل مالک داده نشده، سقف ساختمان در اثر بارندگی چکه کرده و گچ های سقف ریخته و حتی مسئولان در نظر دارند این ساختمان ها را علاوه بر نبود انشعابات بدون نصب درب پارکینگ، تحویل دهند.

معترض دیگری بیان کرد: در حال حاضر با این وضعیت این ساختمان ها را از ما ۵۰۰ میلیون ریال هم خریداری نمی کنند، بعد از سالها انتظار،  می خواهند ساختمانی بدون انشعابات و با نیاز به تعمیرات به ما تحویل دهند.

مردمی که سالها منتظر خانه دار شدن بودند، حالا در ماه های پایانی دولت یازدهم هم به مسکن مهر خود نرسیده اند و مسئولان انواع بهانه را برای کم کاری خود بیان کرده‌اند.

امام جمعه فرمهین بارها در خطبه های نمازجمعه به ساماندهی مسکن مهر فراهان اشاره کرده و خواستار رسیدگی به این موضوع شده و تاکید کرده است: «مشکلات مسکن مهر فراهان ضرب العجلی حل شود».

متقاضییان از روند تکمیل و تحویل این واحدها در دولت یازدهم ناامید هستند و چشم به همت دولت دوازدهم در تکمیل این واحدها دارند.

انتهای پیام/ش

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
ارتباط مردمی
مطالبات مردمی
salamup.ir