داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

سند ۲۰۳۰ خلاف سند عزت خرمشهر/باید برای حفظ ارزشها ایستاد و مقاومت کرد

نمایش خبر : 419 | تاریخ انتشار : 3 خرداد 1396
به گزارش فراهان خبر؛ به مناسبت سالروز حماسه آزاد سازی خرمشهر در جوار مزار شهدای گمنام شهر فرمهین مراسم بزرگداشتی برگزار شد.

در این مراسم رمضانی از یادگاران دفاع مقدس با بیان خاطراتی از عملیات کربلای ۴ گفت: سوم خرداد در حقیقت یکی از حماسی ترین روزهای تاریخ سرزمین ایران اسلامی است، اهمیت فتح خرمشهر نیز در این است که به عمق این پیروزی عظیم پی ببریم.

وی افزود: دشمن بعثی طراحی عملیات آزادسازی خرمشهر را پس از عملیات فتح المبین قطعی و مسجل دانسته و با در نظر گرفتن اهمیت این شهر و جایگاه آن در دفاع از بصره، به ضرورت حفظ این منطقه تاکید داشت.

رمضانی اظهار کرد: اهمیت این فتح بزرگ در این است که بدانیم چگونه قلت بر کثرت غلبه کرد، رزمندگان ما با کمترین تجهیزات نظامی جنگیدند و با فوران اخلاص رزمندگان، زمینه ساز فتحی بزرگ شد.

یادگار دفاع مقدس بیان کرد: دشمن در طرحی جنگی آمده بود تا سه روزه خوزستان را از ایران جدا کند و ۵ روزه هم به تهران برسد و پاداش نیروهایش را هم خوزستان بیان کرده بود که هم سواحل عراق را گسترش بدهد و هم به آب های آزاد دسترسی پیدا کند و از نفت خوزستان استفاده کند.

وی تصریح کرد: اما نیروهای ارتشی و بسیجی و مردم ولایت مدار همه و همه سیلی محکمی به صدام زدند که روز دوم و سوم جنگ از کرده خودش پشیمان شد و کاری کردند که ابهت صدام را شکست، صدامی که کشورش را قدرتمند ترین کشور منطقه می دانست.

رمضانی گفت: این دشمن سیلی خورده برای بازیابی حیثیت از دست رفته ‌اش و جبران خفت و خاری خودش، تمام انرژی و توانش را گذاشت تا بیاید خرمشهر را بگیرید و جهت حرکاتش را به سمت خرمشهر متمرکز کرد.

یادگار دفاع مقدس اظهار کرد: دشمن بر روی دیوارها خرمشهر نوشت؛ «ما آمده‌ایم که بمانیم.» اما نمی‌دانست که نمی‌تواند بماند چرا که ما نمی‌گذاشتیم که چنین شعار و وعده‌ای محقق شود.

وی ادامه داد: پس از اشغال خرمشهر، عملیات متعدد در جهت آزاد سازی خرمشهر، شكست حصر آبادان، آزاد سازی بستان و منطقه غرب شوش و دزفول صورت گرفت كه می‌توان به عملیات نصر، توكل، ثامن الائمه، طریق القدس و فتح المبین اشاره كرد كه علیرغم دستاوردهای مهم، همچنان خرمشهر در اسارت بود.

رمضانی گفت:در نهایت عملیات بیت المقدس  در ساعات اولیه بامداد ۱۰ اردیبهشت ماه۶۱ با هدف آزاد سازی خرمشهر آغاز شد.

یادگار دفاع مقدس اظهار کرد: آزادی سازی خرمشهر را شاید بتوان نقطه عطف ۸ سال جنگ تحمیلی ایران دانست که با رشادت‌های بی‌نظیر رزمندگان ایرانی از هر قشری از سپاه گرفته تا ارتش و بسیج رقم خورد. 

وی افزود: ما خرمشهر را در نهراسیدن از مشکلات و مقاومت و استقامت فتح کردیم و اگر امروز مقام معظم رهبری می فرمایند؛ «خرمشهرهای دیگری در پیش است»، مولفه های پیروزی همین ها است.

رمضانی افزود: آزادی خرمشهر فقط فتح خاک نبود بلکه فتح و حفظ ارزش‌های انقلاب بود، هم اکنون هم باید برای حفظ ارزشها ایستاد و مقاومت کرد.

رزمنده دفاع مقدس اظهار کرد:آرمان فتح خرمشهر سند عزت ایران است که باید حفظ شود، سند ۲۰۳۰ خلاف سند آزادی خرمشهر و پای گذاشتن روی ارزشها و خون های جوانانی است که برای حفظ ارزشها جانفشانی کردند.

وی خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی فضای فرهنگی کشور مطلوب نبوده و تمام بی‌تفاوتی‌هایی که نسبت به قبول سند ۲۰۳۰ و سایر موارد فرهنگی دیده می‌شود، تفکر بی‌غیرتی است و مردم کشورمان به هیچ مسئولی اجازه نمی‌دهند که سند ننگ و خفت بار ۲۰۳۰ در کشور اجرا شود.

غباروبی مزار شهدای گمنام فرمهین و قرائت زیارت عاشورا از برنامه های دیگر این مراسم بود.

انتهای پیام/ش

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
ارتباط مردمی
مطالبات مردمی
salamup.ir