داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

شهرک‌های بدون امکانات/امکانات رفاهی حلقه مفقوده شهرک نشینان فرمهینی

نمایش خبر : 294 | تاریخ انتشار : 15 تیر 1396
به گزارش فراهان خبر؛ شهرداری فرمهین از سال ۸۸ اقدام به واگذاری زمین با قیمت مناسب به شهروندان کرد. 

این زمین ها در ۵ شهرک مسکونی با مساحت ۱۸۰ هکتار به شرط ساخت در چند مرحله به متقاضیان واگذار شد. تسهیلات مسکن به این زمین‌ها تعلق گرفت و کار ساخت و ساز شروع شد و ۵ شهرک جدید در فراهان ایجاد شد.

کار ساخت و ساز این زمین های به شرط ساخت در شهرک های امیرکبیر، ولی عصر، قائم و دانشگاه تقریبا تکمیل شده است اما آنچه که باعث شده کار در  شهرک امیرکبیر با سرعت کمی نسبت به دیگر شهرک‌ها پیش برود نبود برخی زیر ساخت‌ها است.

کم‌کم مشکلات ساکنین به لحاظ کیفی و نبود زیرساخت‌های رفاهی و آموزشی و صنفی نمایان شد؛ نبود زیرساخت‌های جاده‌ای اعم از نبود آسفالت، عدم وجود امکانات تفریحی و آموزشی، عدم توجه مسئولین به بحث زیباسازی فضای شهری، نبود فضای آموزشی ویژه دانش‌آموزان، کمبود وسایل نقلیه عمومی و نبود مراکز رفاهی از جمله مشکلات ساکنین این شهرک‌های مسکونی است.

در شهرک‌های امیرکبیر و دانشگاه به دلیل بُعد مسافتی که در خود شهرک و نیز دسترسی به دیگر مراکز و نقاط شهرستان وجود دارد هزینه‌های سنگین رفت و آمد  را بر اهالی تحمیل می‌کند چراکه وسایل نقلیه عمومی باتوجه به نیاز این اهالی از سوی مسئولان مربوطه تامین نشده است.

شایسته یکی از ساکنان کوی دانشگاه در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر گفت: متاسفانه علیرغم قول هایی که درخصوص ایجاد فضای سبز و امکانات رفاهی در این شهرک داده شده ولی هنوز هم مشکلات به قوت خود باقی است.

وی با بیان اینکه فضاهای سبز این شهرک بسیار محدود است، افزود: هیچ گونه امکانات آموزشی و ورزشی در این شهرک وجود ندارد.

این شهروند فراهانی ادامه داد: فرزندان ما حتی نمی‌توانند از امکانات محدودی که در شهرک وجود دارد، استفاده کنند، دو تیرک دروازه میان انبوهی از خار و خاشاک نصب شده که امکان صدمه دیدن فرزندان‌مان وجود دارد.

وی با اشاره به دوری مسافت این شهرک با مرکز شهر گفت: هیچ مرکز رفاهی در این شهرک وجود ندارد و از طرفی به دلیل نبود وسایل حمل و نقل عمومی از آخرین میدان شهر ناچار هستیم این بُعد مسافت را با پرداخت هزینه سنگین کرایه رفت و آمد طی کنیم که باتوجه به نبود مرکز خرید یا بسیار از امکانات رفاهی از جمله نانوایی دیگر هر خانواده ناچار بایستی دست کم چند بار در هفته به مرکز شهر مراجعه کند که بیشترین درآمد هر خانواده نیز صرف کرایه رفت و آمد می‌شود.

نبود امکانات تفریحی، گله جوانان شهرک‌های مسکونی از مسئولین

علی زنگارکی یکی از  نوجوانانی که در این شهرک به دوچرخه سواری مشغول بود، در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در فصل تابستان هیچ گونه مراکز تفریحی برای گذران اوقات فراغت در این شهرک وجود ندارد.

وی رفت و آمد به مرکز شهر را یکی دیگر از مشکلات این شهرک عنوان کرد و گفت: امیدواریم مسئولان به فکر شهرک های مسکونی نظیر این شهرک باشند. اهالی این شهرک ها با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کنند.

محروم از سیمای شهری مناسب 

فراهانی یکی از ساکنین کوی امیرکبیر گفت: در این شهرک هیچگونه خدمات رفاهی برای ساکنین وجود ندارد حتی برخی از زیر ساخت‌های لازم از جمله شبکه تلفن هم نداریم.

وی افزود: ساخت و سازهای پراکنده در این شهرک، خدمات رسانی را هم برای شهرداری دشوارتر کرده است و اغلب ساکنین این شهرک هم با مشاهده مشکلات، اقدام به فروش واحدهای مسکونی خود کرده اند.

این شهروند فراهانی اظهار کرد: شهرداری تاکنون نتوانسته در زیباسازی این شهرک‌ها اقدام خاصی انجام دهد، اگر نگاهی به نمای میادین این شهرک ها بیندازید به نبود فضاسازی مناسب پی می برید.

تمام تلاش‌ها در رفع مشکلات است

رضا سربندی، شهردار فرمهین در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر گفت: اضافه شدن محدوده شهری ۱۸۰ هکتاری در قالب ۵ شهرک در شهر فرمهین سبب شد که شهرداری و شورای شهر بیشترین توان خود را صرف آماده‌سازی زیر ساخت‌های این شهرک‌ها کند.

وی افزود: دستگاه‌های خدمات‌رسان در ایجاد زیر ساخت‌های لازم برای شهرک‌ها تعامل خوبی داشتند، در حال حاضر فقط شبکه تلفن کوی امیرکبیر انجام نشده است.

سربندی با اشاره به تلاش نیروهای خدماتی در سطح شهر گفت: با اضافه شدن وسعت شهر و عدم افزایش نیروهای خدماتی شهرداری شاهدیم که این نیروها با توان مضاعف در انجام وظیفه خود تلاش دارند و خدمات را به نحو مطلوب به شهروندان ارائه می‌کنند.

شهردار فرمهین بیان کرد: با وجود تمام تلاشِ شهرداری در ارایه خدمات برای شهروندان، هنوز آسفالت شهرک امیرکبیر به صورت کامل انجام نشده و مشکلاتی هم در فضاسازی و ارایه خدمات رفاهی وجود دارد، ولی تلاش داریم که به منظور ارایه خدمات مطلوب به شهروندان این مشکلات و نواقص را مرتفع سازیم.

انتهای پیام/م

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
ارتباط مردمی
مطالبات مردمی
salamup.ir