داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

اردوهای جهادی سمبل «آتش به اختیار» رهبری/آتش به اختیار یعنی جبران کم کاری دستگاه‌های اجرایی

نمایش خبر : 217 | تاریخ انتشار : 17 تیر 1396
به گزارش فراهان خبر؛ همایش رسم هجرت با حضور جهادگران بسیجی فراهان برگزار شد.

 اردوهای جهادی سمبل آتش به اختیار رهبری

در این همایش مجتبی صدیقی، کارشناس سیاسی با اشاره به آتش به اختیار رهبر گفت: اردوهای جهادی نمونه ای از آتش به اختیار رهبری است، جهادگران بسیجی منتظر نمی ماند که چه وقت مسئولی می خواهد کار انجام دهد بلکه خودش آتش به اختیار با رعایت شرایط پیش بینی شده و با حضور خود، مسئولین را پای کار می کشد.

 اولویت های نظام در دستگاه های اداری به فراموشی سپرده شده است

وی افزود: رهبری معظم انقلاب با دستور آتش به اختیار، به صورت شفاف اخلال موجود در دستگاه ها را بیان می کند، برخی از دستگاه ها اولویت های نام را به فراموشی سپرده اند.

صدیقی اظهار کرد: با وجود امکانات در دستگاه های نظام، آن‌ها از ماموریت اصلی خود منحرف شده و نیروهای انقلابی باید زیردوش مسئولان را بگیرند تا بتوانند حرکت کنند.

سخنران این همایش تصریح کرد: برخی از دستگاه ها علاوه بر این که کار انجام نمی دهند، مانع تراشی در روال کار به وجود می آورند و با سنگ اندازی کار را به تعویق می اندازند.

وی با بیان اینکه دستگاه ها جهت حرکت خود را گم کرده اند، گفت: متاسفانه شاهد حرکت های ضد دینی در تعدادی از دستگاه های فرهنگی هستیم و در این دستگاه ها به جای ترویج دین، اقدامات ضددینی به جامعه پمپاژ می شود.

مردم و نیروهای مدافع نباید منفعل شوند 

صدیقی اظهار کرد: در حالی که دستگاه های نظام مختل و دچار بی خاصیتی شده اند، مردم و نیروهای مدافع نباید منفعل شوند، این ها با توجه به اینکه در خط راهبردی و استراتژیک نقشه راهشان را از رهبر انقلاب می گیرند، چه در عرصه فرهنگی و سیاسی برای مقابله با دشمن نباید منتظر ماند.

سوگیری سیاسی در دستگاه های نظام به دنبال پروژه نفوذ

کارشناس سیاسی تصریح کرد: به دنبال نفوذ در دستگاه های اجرایی، سوگیری سیاسی در برخی از دستگاه ها مشهود است، این دستگاه ها به جای کمک به نیروهای انقلابی به دنبال وارد کردن هجمه به این نهادها هستند.

وی افزود: بروکراسی اداری، روزمرگی و عدم خلاقیت و بی توجهی به مطالبات رهبری در دستگاه های اداری کشور سبب فرمان آتش به اختیار رهبری است.

صدیقی گفت: ادامه این روال، سبب دلزدگی مردم از نظام و اخلال موجود در دستگاه ها در نهایت موجب نارضایتی مردم می‌شود.

کارشناس سیاسی اظهار کرد: آتش به اختیار رهبری به معنای هرج ومرج و بی قانونی نیست، رهبر معظم انقلاب مخالف هرگونه عمل خلاف قانون و شرع است.

مطالبه‌گری همان آتش به اختیار رهبری است  

صدیقی تاکید کرد: حضور در صحنه و مطالبه گری همان آتش به اختیاری است که مقام معظم رهبری فرموده اند. 

کارشناس سیاسی افزود: مطالبه گری آحاد جامعه در فضای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی از وظایفی است که مقام معظم رهبری به مردم سپرده است.

«آتش به اختیار» با سلاح بصیرت انقلابی

وی گقت: سرباز آتش به اختیار رهبری باید سلاح و دشمن را بشناسد، هر کسی نمی‌تواند این وظیفه «آتش به اختیار» را بر عهده بگیرد و فردی که می‌خواهد چنین کارهایی را داشته باشد ابتدا باید قوانین و حدود اختیارات دستگاه‌ها را مطالعه کرده باشد تا ضعف را شناخته و در حدود قانون به جامعه آگاهی ببخشد.

با بیان این‌که مقام معظم رهبری اردوهای جهادی را فرصتی برای تمرین، خدمت، خودسازی و نیز آشنایی با فضای جامعه دانستند، اظهار کرد: شرط اصلی و مهم حضور در اردوهای جهادی اخلاص در عمل و هدف است چراکه در وهله اول باید به این نکته توجه داشت که هرکاری که بدون توجه به خدا و با نیات الهی انجام شود یک کار بی‌ارزش و بی‌ثمر خواهد بود.

سخنران همایش گفت: در اردوهای جهادی، روحیه انقلابی و جهادی به نمایش گذاشته می شود و کار فرهنگی با رویکرد اجتماعی تمرین مدیریت برای انقلاب است.

انتهای پیام/م

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
ارتباط مردمی
مطالبات مردمی
salamup.ir