داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

عفت و حیا، حلقه مفقوده مُدهای امروزی/تهاجم فرهنگی عامل اصلی گسترش بد حجابی است

نمایش خبر : 322 | تاریخ انتشار : 20 تیر 1396
مهین صوفی؛ کارشناس فرهنگی در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر به اشاره به هفته حجاب و عفاق گفت: هر چیزی در جهان خلقت اگر پوشش داشته باشد، زیباتر است.
وی افزود: در انسان ها هم تا حدودی وضعیت به همین گونه است، فردی که ر پوشش داشته باشد، هم خود فرد سالم تر است و هم به دیگران زیانی نمی رسد.
کارشناس فرهنگی اظهار کرد: اگر فرد برای خودش ارزش قائل باشد و به فکر سلامت دیگران و جامعه هم باشد، دیگران هم به او ضرری نمی رسانند.
وی تصریح کرد: فردی که بی حجاب یا بد حجاب است، دیگران مثل درخت خشکیده ای چند دقیقه بدن او را برای شعله ور کردن آتش شهوت نیاز دارند و  از این تنه خشکیده، خاکستری بیش باقی نمی ماند.
وی با اشاره به دلایل بی حجابی گفت: تهاجم فرهنگی، عوامل اقتصادی، بی توجهی خانواده ها و مسئولین ذی ربط سبب افزایش بی حجابی در جامعه هستند.
عفت و حیا را حلقه مفقوده در مد و پوشش زنان ایرانی 
صوفی عفت و حیا را حلقه مفقوده در مد و پوشش زنان ایرانی دانست و تصریح کرد: متاسفانه لباس هایی که در بازار طراحی و عرضه می شود با فرهنگ جامعه اسلامی منافات دارد.
این کارشناس فرهنگی بیان کرد: لباسی که هر روز به شکلی از فرهنگ اسلامی فاصله می گیرند، هر روز به پیروی از مدل های غربی، قسمتی از لباس کم می شود.
لباس های تن دختران ایرانی هر روز بی حیاتر می شوند
وی گفت: لباس های تن دختران ما هر روز بی حیاتر می شوند، لباس‌های رنگارنگ و مدل‌های ظاهری و پوششی عجیب و غریب.
استاد دانشگاه افزود: یک روز قد مانتو کوتاه می شود و روز بعد مانتو تنگ تر و در ادامه  دکمه های مانتو برداشته می شود و در نهایت تکه پارچه ای که از هر طرف برش خورده را روی تن یه خانم به عنوان مانتو می بینیم.
صوفی بیان کرد: چرا دختران ما در یک کشور اسلامی باید با این وضعیت پوشش دست و پنجه نرم کنند؟!
این کارشناس فرهنگی ادامه داد: تهاجم فرهنگی و غریزه خودآرایی در زنان سبب گرایش به این نوع پوشش در جامعه است که هریک راهکارهای خاص خود را می طلبد.
تهاجم فرهنگی مهم ترین عامل بد حجابی در کشور است 
وی تاکید کرد: تهاجم فرهنگی مهم ترین عامل بد حجابی در کشور است، هر جامعه ای که فرهنگ خاص خود را از دست بدهد و پویایی و جذابیت از آن فرهنگ رخ بندد، فرهنگ بیگانه به راحتی می تواند جایگاه خود را در میان آن فرهنگ پیدا کند.
صوفی با اشاره به راهکارهای مقابله با بی حجابی اظهار کرد: باید با کمک آموزه های دینی و اسلامی و جانعه شناختی اقداماتی در ترویج فرهنگ حجاب و عفاف صورت گیرد و وضعیت پوشش جامعه را اصلاح کرد.
کارشناس فرهنگی خاطر نشان کرد: در جامعه ای کار فرهنگی صورت می گیرد که رشد فرهنگی داشته باشیم، باید با برنامه ریزی، کار فرهنگی و ارائه مد و لباس‌های مطابق با فرهنگ و جغرافیا و راحتی مردم از فرهنگ و اقتصاد پاسداری کرد و شرایطی ایجاد کنیم که نهادهای اقتصادی، تولیدی و مردم به سمت لباس هایی با مدل غربی و مبتذل نروند و حجاب اسلامی الگوی زنان مسلمان باشد.
انتهای پیام/
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
ارتباط مردمی
مطالبات مردمی
salamup.ir