داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

نبود تولیدات مناسب و منطبق بر فرهنگ ملی و دینی در بازار

نمایش خبر : 200 | تاریخ انتشار : 21 تیر 1396
به گزارش فراهان خبر؛ همایش مدافعان حریم خانواده در فراهان برگزار شد.

در این همایش حجت الاسلام عبداللهی، استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر احیای فریضه حجاب گفت: برپایی راهپیمایی حجاب و عفاف اقدامی در راستای صیانت از حجاب و گسترش این فریضه در جامعه است.

وی افزود: مراد از حجاب اسلامی، پوشش و حریم قایل شدن در معاشرت زنان با مردان نامحرم در رفتار، نحوه‌ پوشش، نگاه، ‌حرف زدن و راه ‎رفتن است.

عبدالهی با اشاره به نوع پوشش در زمان پیامبر اکرم(ص)، گفت: طبق روایات، در زمان پیامبر اکرم(ص) حجاب زنان «خمار» بوده که لباسی مشکی و چادر به‌عنوان پوششی از زنان تأیید شده بود.

استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: در کشور چادر برترین پوشش ایرانی-اسلامی است و بدون شک این حجاب اسلامی زن را پاينده تر، سالمتر و پاکيزه تر نگاه مي‌دارد.

وی گفت: امروزه با حجاب بودن هزینه های بالایی دارد، متاسفانه در بازار مشاهده می کنیم که لباس های خارج ار عرف و فرهنگ جامعه با قیمت‌های پایین در بازار عرضه می کنند اما برای تهیه یک چادر مشکی باید هزینه بالایی پرداخت کرد.

اقدام معجزی در تولید چادر در کشور صورت نگرفته است

استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: در حالیکه چادر، محبوب ترین، پوشش ایرانی است، و بیشترین میزان مصرف چادر مشکی در میان کشورهای منطقه به ایران اختصاص دارد اما با توجه به این میزان مصرف کننده در کشور هنوز هیچ اقدام معجزی در تولید آن صورت نگرفته است.

عبداللهی افزود: با وجود پذیرش حجاب به ویژه چادر از سوی بیشتر زنان و دختران کشور، با این حال عدم رعایت موازین پوششی در میان برخی از جوانان در گوشه و کنار برخی شهرها، سبب ایجاد دغدغه در میان اقشار متدین کشور شده است.

بی توجهی دولت به تولیدات منطبق با فرهنگ ایرانی- اسلامی

این استاد دانشگاه و حوزه ادامه داد: نبود تولیدات مناسب و منطبق بر فرهنگ ملی و دینی سبب شده تا بازار پوشاک کشورمان در نبود تولیدات مناسب، به مأمن تولیدات بیگانه با فرهنگ ایرانی و اسلامی تبدیل شود که باید این موضوع مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

وی تصریح کرد: متأسفانه شاهد هستیم گاهی در برابر مدهایی که از خارج از نظام فرهنگی به ما تحمیل می‌شود، منفعلانه برخورد می‌کنیم. در حالیکه همه ما برای صیانت از حجاب اسلامی باید وارد میدان شویم و نسبت به حجاب خود، خانواده و جامعه حساسیت داشته باشیم.

انتهای پیام/م

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
ارتباط مردمی
مطالبات مردمی
salamup.ir