داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

بی‌حجابی معضل جامعه امروز/وضعیت داعش در منطقه متزلزل شده است

نمایش خبر : 166 | تاریخ انتشار : 23 تیر 1396

به گزارش فراهان خبر؛ حجت‌الاسلام علی شاکری، امام جمعه فرمهین در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گفت: بدحجابی و بی‌حجابی ریشه مفاسد و منشأ بسیاری از ناهنجاری‌ها و آسیب‌‌های اجتماعی است که احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر مانع گسترش آن و دیگر مفاسد می‌شود.

وی افزود: متاسفانه با وجود اینکه همه ما از قدمت و اهمیت حجاب در ایران آگاه هستیم، ولی تمایلی بسیاری به بی‌حجاب یا بدحجابی داریم.

شاکری اظهار کرد: در چنین شرایطی که بدحجابی یا بی‌حجابی افزایش یافته است، بخش زیادی از نیاز جنسی جوانان ما از طریق روابط نامشروع تامین می شود، بنابراین میل و رغبتی به ازدواج ندارند.

امام جمعه فرمهین گفت: زمانی که بدحجابی در جامعه افزایش یابد، به طور طبیعی روابط نامشروع نیز زیاد می‌شود و به دنبال افزایش روابط نامشروع شاهد کاهش ازدواج هستیم.

وی افزود: متاسفانه بدحجابی جاذبه‌های جنسی بسیاری در اجتماع به وجود می‌آورد، در چنین شرایطی جوانان دیگر به نگاه چشم‌چرانی اکتفا نمی‌کنند و تا مرحله‌ای پیش می‌روند که در روابط نامشروع گرفتار می‌شوند.

شاکری با اشاره به سالگرد شهادت امام صادق(ع) بیان کرد: محفل درس امام صادق(ع) و میدان آموزشی، آن بزرگوار در تاریخ زندگی امامان شیعه بی‌نظیر بود.

امام جمعه فرمهین گفت: امام صادق(ع) با راه اندازی تشکیلات عظیمی از مؤمنان و طرفداران جریان حکومت علوی در سراسر عالم اسلام به ترویج دین اسلام پرداخت.

وی گفت: امام صادق(ع) یک چنین تشکیلات عظیمی را به وجود آورده بود و به کمک مردمی که در این تشکیلات بودند با دستگاه بنی امیه مبارزه می‌کرد و این تشکیلات نمونه از آتش به اختیار بود.

شاکری با اشاره  به ۲۶ تیرماه، روز شورای نگهبان کرد: نظارت بر انتخابات و مصوبات مجلس شورای اسلامی از وظایف مهم این شورا است. و مردم نیز همان طور که رهبرمعظم انقلاب به این شورا اعتماد دارند در حفظ حرمت آن بکوشند.

امام جمعه فرمهین تصریح کرد: وضعیت داعش در منطقه متزلزل شده است، خاک عراق از وجود این مزدوران خالی شده است و این مقاومت تا پاکسازی کامل داعش از منطقه ادامه دارد.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
ارتباط مردمی
مطالبات مردمی
salamup.ir