داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

ریشخند آمریکا به سیاست خوشبینانه دیپلمات های ایرانی

نمایش خبر : 682 | تاریخ انتشار : 11 مرداد 1396
به گزارش فراهان خبر؛ روزی که قرار بود آفتاب درخشان برجام، زندگی مردمان سرزمینم را روشن کند تا به گفته دولتمردان وقت؛ «هم چرخ هسته ای بچرخد و هم چرخ زندگی مردم»  باید می دانستیم که هیچ راه حل و امکانی برای رفع و حذف این پارادوکس و تناقض نیست.

تقابل و تعارض ما با نظام سلطه به پرچمداری آمریکایِ جنایتکار، یک تعارض و مرزبندی ایدئولوژیکی و اعتقادی است نه اختلاف نظر و تفاوت در سلایق سیاسی.

به عبارت دیگر؛ تضاد و تقابل ما برخواسته از یک گفتمان و جریانی است که از آغاز آفرینش و بَدو خلقت هستی وجود داشته و تا قیامت نیز استمرار خواهد داشت و آن تقابل جریان حق و باطل است. سیاسیون و متولّیان امور اجرایی غرب، به پشتوانه کارشناسان خُبره و برجسته در اتاق های فکرشان و البته با حمایت همه جانبه امپراطوری رسانه ای که در اختیار داشته و دارند، رویکرد براندازی نظام اسلامی را در دستور کارخویش قرار دادند.

از همان آغازین روزهای شکل گیری این نظام ولایی، تمام توان و داشته هایشان را به کار گرفته و کوشیدند تا استقلال و موجودیت ما را نشانه بگیرند.

قصّه پرغُصه دشمنی استکبار با مکتب و گفتمانی که انقلاب اسلامی آن را پدید آورد، فراتر از آن است که در این نوشتار و گفتار مختصر بگنجد.

ریشخند آمریکا به سیاست خوشبینانه دیپلمات های ایرانی

در همین ماجرای برجام نافرجام، از همان ابتدای روند مذاکرات رهبر معظّم انقلاب فرمودند؛« من به مذاکرات خوش بین نیستم» و دقیقاً حدود ۲ ماه پیش از امضای برجام فرمودند که؛«خر آمریکا که از پُل رد شد برمی گردد به ریشتان میخندد» و شما می بینید که امروز همین واقعیت و حقیقت، آشکار و روشن شده است.

امروز با کمال تأسف شاهدیم که بی تدبیری ها و عدم انطباق برنامه های ارائه شده از سوی تیم اجرایی دولت با واقعیات و مشکلات جامعه، نه تنها باری از دوش این جامعه و مردم برنداشته، بلکه بر دغدغه های فکری و مشکلات و گرفتاری های جاری زندگی ایشان افزوده است.

وضعیت نابسامان اشتغال و سرطان بدخیم بیکاری، آنچنان در کالبد این جامعه و جوانانش ریشه دوانیده است که تنها با مدیرت و برنامه ریزی درست می توان در جهت رفع این مشکلات گام برداشت.

کارشناسان حوزه اقتصادی اعلام می دارند که فاکتورها و مؤلفه هایی همچون عدم هماهنگی کافی و همراهی لازم در تیم اقتصادی دولت، نبود اولویت بندی درست برای حل و فصل مسائل و مشکلات اساسی کشور، عدم اطمینان به توان داخلی و ظرفیت های درونی کشور که این رفتار دولت دقیقاً نقطه مقابل شاه بیت غزل " گفتمان اقتصاد مقاومتی" است که همانا تکیه بر توان و ظرفیت های داخلی است و چشم دوختن به بیرون از مرزها و همچنین وجود خلأهایی مانند ورود کالای قاچاق به کشور و...، موجب شده تا انضبابط مالی و آرامش اقتصادی در بازار کشور، به یک آرزوی دست نیافتنی تبدیل شود.

رُجحان سیاست تساهل و تسامح بر مصالح مردم کوخ نشین!

در حوزه فرهنگی نیز شرایط پسندیده و مطلوب نیست؛ اگر روزی بر اساس اندیشه پیر خمین و امام جماران (ره) یک موی مردم مستضعف و کوخ نشین به تمام زندگانی و موجودیت کاخ نشینان رُجحان و برتری داشت، متأسفانه امروز سیاست تسامح و تساهل بجا مانده از اندیشه وادادگی و تفکر غرب گرایی دولت اصلاحات، کار را به جایی رسانیده است که ارزشهای دینی و اسلامی به حاشیه رانده شده و فخرفروشی ها و خود برتر بینی های دوران جاهلیت دوباره رخ نشان داده است.

غارت بیت المال و دست انداختن به سفره داشته ها و سرمایه های این مردم، برداشتن سهم خود از سفره انقلاب و گرفتن مزد زحمات و تلاش ها بعد از پیروزی انقلاب تفسیر و تعبیر می شود.

آقازادگی و استفاده از رانت سیاسی پدر و دزدی و سرقتی که در گذشته به دزدی یقه سفیدها شهرت داشت، امروزه جایش را به دارا بودن «ژن برتر» و بالا بودن سطح هوش و میزان استعداد خانواده های مسئولین داده است.

خدمت و نوکری به مردم که امام (ره) آنرا مدال پرافتخار خود می دانستند جایش را به ادبیات بدون نزاکت و دور از شأن و منزلت دولتی ها داده است تا جایی که گویا قاعده و قانون برعکس شده، چرا که به جای پاسخگویی و خضوع در برابر ولی نعمتان (انقلاب مردم ) این ها مدّعی و طلبکار شده اند.

حجت الاسلام علی درستکار

انتهای پیام/ک

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
ارتباط مردمی
مطالبات مردمی
salamup.ir