داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

وقتی آدم های کوچک را بزرگ می کنیم

نمایش خبر : 1402 | تاریخ انتشار : 16 مرداد 1396
به گزارش فراهان خبر؛ عزّت نفس اغلب یک امر درونی است که در رفتار فرد بروز می‌یابد. بهانه‌ی آفرینش کائنات، رسول و فرستاده‌ی خدا با فقرا می‌نشست و هم سفره می‌شد، عزتش بیشتر می‌شد؛ کسی که احساس عزت درونی نکند، کسی که خود کم بینی داشته باشد، کسی که ارزش هویت ملی خود را نداند، نماینده‌ی مجلس هم که بشود، بجای ایفای نقش برجسته‌ی نمایندگی ملت، تا حد دوره افتادن برای گرفتن عکس سلفی شأن خود را پایین می‌آورد.

 برخی نمایندگان مجلس، از میان آن همه مهمان خارجی در مراسم تحلیف، ذوق زده و آویزان سلفی گرفتن با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا شدند و این صف عکاسی با موگرینی نه تنها عزّتی نبخشید که همان عزّتی را هم که داشتند، بر باد داد. آقای لاریجانی ریاست محترم مجلس، نمایندگان خانه ملّت: واقعاً خود نیز آنقدر شوکه شده ام که نمی دانم  آدمی از این همه غفلت و ندانم کاری چه بگوید؟؟ رفتار این تعداد از نمایندگان نه در شأن و جایگاه خودشان بود و نه در شأن ملّت ایران!

دیالوگ های رؤیایی

کاش ما خبری می‌شنیدیم که مثلاً در آن لحظات کوتاه پس از اتمام مراسم تحلیف که هنوز موگرینی از صحن علنی خارج نشده، چند نفر از نمایندگان مجلس در مورد نقض برجام توسط طرف آمریکایی دیالوگ‌هایی با موگرینی داشته‌اند. خیلی رویایی بود؟ نه، به هیچ وجه؛ چرا که نمایندگان مجلس توسط مردم وکیل شده‌اند برای همین کارها؛ برای حفاظت از منافع ملت.

 کاش بجای گرفتن عکس سلفی همه شما نمایندگان یک صدا فریاد می شدید و چونان صاعقه ای بر سر این خانم فرود می آمدید که ای خانم محترم، ای نماینده اتحادیه اروپا؛ بازی گربه و موش تان را تمام کنید. شما هیچگاه منافعی را که با آمریکا دارید رها نمی کنید و در کنار ما بایستید. دعوای زرگری تان را تمام کنید و نقاب دورویی را از چهره بردارید.

 نمایندگانی که دیروز پیگیر گرفتن سلفی با موگرینی بودند، در واقع نه جایگاه او را دریافتند که فرصت هم کلامی با یک مقام عالی رتبه‌ی اتحادیه‌ی اروپا را برای یادآوری حقوق اساسی ملت مغتنم بشمارند و نه جایگاه خود را متوجه شده‌اند که مقام رسمی یک قدرت منطقه‌ای و حتی جهانی هستند.

خود را جوانک‌هایی مبتذل و موگرینی را ستاره‌ی فیلم‌های عاشقانه دیدند انگار؛ دنبالش بیفتند و عکس سلفی بگیرند. با این حساب معلوم نیست برجام را چه می‌بینند!

برداشت موگرینی

من فقط ترس آن دارم که این خانم به ظاهر محترم ولی تأمین کننده منافع آمریکا و غرب، کار سخیف این چند نماینده ناقص العقل و آدم ندیده را ، به حساب ملّت رشید و سربلند ایران بگذارند و بگویند اگر اینها نمایندگان ملت ایران هستند، ما نگران نباشیم چون به مقصود رسیده و از ایران و ایرانی واکنشی نسبت به نقض برجام نخواهیم دید!!! وای به حال این  نمایندگان ملّت!!!

نکته آخر اینکه ؛ از ماست که بر ماست...، وقتی ما آدم‌های کوچک را نماینده‌ی خود می‌کنیم، اینها آنقدر حقیر و پست اند که مردم را هم کوچک می‌کنند. کسی که خود را حقیر می‌بیند، نمی‌تواند برای ملّت عزت بیآفریند.

آقای لاریجانی تبریک به شما و همکارانتان در خانه ملّت!!!

یادداشت از حجت الاسلام علی درستکار

انتهای پیام/ش

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir