داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

اسرائیل و آمریکا تنها حامیان همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق

نمایش خبر : 186 | تاریخ انتشار : 7 مهر 1396
به گزارش فراهان خبر؛ حجت الاسلام فیض کرمیان، امام جمعه فرمهین در خطبه های این هفته نماز جمعه فرمهین، گفت: تاسوعا و عاشورای حسینی بهترین زمان برای تقرب به ذات اقدس الهی است.

وی با بیان اینکه عاشورا جنگ بین حق و باطل است، افزود: در قلب همه انسانها خشنودی خدا و هوای نفسانی وجود دارد، اگر هوای نفسانی بر انسان غلبه کند به سوی باطل روی می آورد. منشا واقعه عاشورا هم این بود که یزیدیان نتوانستند در جهاد اکبر بر هوای نفسانی خود غلبه کنند.

فیض کرمیان اظهار کرد: بر خلاف جریان فتنه که در آن حق و باطل بر افراد مشتبه می شود، در عاشورا حق و باطل به صورت واضح مشخص بود و سیدالشهدا(ع) از زمان خروجش از مدینه با بیان حقایق حجت را بر همه تمام کرد.

امام جمعه فرمهین گفت: در عاشورا افرادی که در مقابل امام حسین(ع) صف آرایی کردند به درستی می دانستند که سیدالشهدا(ع) حق است اما امام خود را تنها گذاشتند.

وی روز عاشورا را روز حزن و اندوه دانست و افزود: روز عاشورا برای حزن و اندوه و گریه است. حزن و اندوه برای مصیبت‌هایی که به خانواده اهل بیت(ع) در این روز و ماه وارد شده است، مصیبت عظیمی است که هرگز فراموش نمی­‌شود.

صلابت شهید حججی در لحظه اسارت و شهادت؛ ویژگی بارز این شهید برگوار

امام جمعه فرمهین با بیان اینکه جنگ بین حق و باطل ادامه دارد، اظهار کرد: امروز هم که امام زمان(عج) در پس پرده غیبت است، حق و باطل نمایان است، اما به حق عمل نمی شود و اربابان که به دنبال مادیات و سیم و زر دنیا هستند حق را زیر پا می گذارند.

فیض کرمیان بیان کرد: مردم مظلوم میانمار نمونه ای از حق هستند که زیر یوغ گروه باطل تنها به دلیل مسلمانان بودنان، مورد ظلم وستم هستند.

امام جمعه فرمهین با اشاره به استقبال گسترده ملت ایران از شهید حججی بیان کرد: شهید حججی ها زیاد هستند اما آنچه این شهید را شاخص کرد، صلابت این شهید در لحظه اسارت و شهادت است.

 همه پرسی کردستان عراق غیر قانونی است

وی با اشاره به همه پرسی غیر قانونی کردستان عراق گفت: این مسئله فتنه جدید آمریکا در منطقه است، پس از این که آمریکا از داعش ناامید شد به دنبال تجزیه کردستان عراق است.

فیض کرمیان ادامه داد: آمریکا در راستای اهداف شوم خود می خواهد این منطقه را مرکزی برای رژیم صهیونیستی قرار دهد، همه کشورها به جز آمریکا و اسرائیل با این مسئله مخالفت کرده اند.

انتهای پیام/ک

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
ارتباط مردمی
مطالبات مردمی
salamup.ir