داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

فراهان یکپارچه عاشورایی شد+ تصاویر

نمایش خبر : 217 | تاریخ انتشار : 9 مهر 1396
به گزارش فراهان خبر؛ انتظار سوگواران پایان یافت و عاشورا از راه رسید.
مردم عزادار فراهان که تا پاسی از شب با حضور در مراسم‌های عزاداری نوای «امشبی را شه دین در حرمش مهمان است...مکن ای صبح طلوع» را سر داده بودند از نخستین ساعات صبح عاشورای سال 1439 هجری قمری خود را آماده کردند تا باری دیگر با حسین(ع) اسوه ایثار، تقوا، شهادت و شهامت وداع کنند و در سوگ او و 72 یارش که مظلومانه به شهادت رسیدند، خون گریه کنند.
امروز تمام خیابان ها و کوچه های شهر با فریادهای «یا حسین» و «یا ابوالفضل» سوگواران، رنگ و بوی عاشورایی دارد و عزاداران در شهادت سید و سالار شهیدان جهان بر سر و سینه می‌زنند. 
امروز در عاشورای حسینی، فراهان صحنه نمایش عشق و ارادت به سیدالشهدا (ع) و اهل بیت(ع) است. 
دسته‌های عزاداری در قالب هیئت‌های سینه‌زن و زنجیرزن از دقایقی پیش چون سیل روانه خیابان‌های شهر شدند و با دلی خونین و بغضی در گلو در سوگ سرور و سالار شهیدان و یاران باوفایش بر سر و سینه زدند و اشک ماتم ریختند. 
امروز و در روز حسین(ع)، همه زینب(س) می‌شوند تا رسالت نگهبان نبوی بر زمین نماند. 
آری امروز همه به صحنه آمدند تا بگویند اگر آن زمان نبودند که به یاری امام حسین (ع) و یارانش بشتابند، امروز راه آنها را ادامه داده و پرچم حسینی را همیشه بر افراشته نگه می دارند.
نماز ظهر عاشورا پایان‌بخش مراسم صبح امروز عزاداری برای سرور و سالار شهیدان بود و مردم بار دیگر ثابت کردند که اقامه نماز اول وقت در ظهر عاشورا بزرگ‌ترین نشان عزاداری بر شهید نماز حضرت امام حسین(ع) است.

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

انتهای پیام/
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
ارتباط مردمی
مطالبات مردمی
salamup.ir