داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

حزن و اندوه مردم فراهان در «شام غریبان»+ عکس

نمایش خبر : 166 | تاریخ انتشار : 10 مهر 1396
به گزارش فراهان خبر؛ مراسم شام غریبان سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) همزمان با غروب حزن انگیز عاشورا و به یاد غریبی و اسارت خاندان امام حسین(ع) در فراهان برگزار شد.

آئین شام غریبان در حالی مهمان دل های عاشقان اباعبدالله(ع) شد که برافروختن شمع حاجات، برگزاری دسته های عزاداری با حضور پرشور مردم عزادار دیار فراهان، رنگ و بویی معنوی به خود گرفت.

عزاداران با روشن کردن شمع و ادای نذر، عشق و ارادت خالصانه خود را به سرور آزادگان جهان ابراز کردند.

عاشقان حسینی با برگزاری آیین شام غریبان جلوه هایی از عشق، ایمان، اخلاص، وفاداری و ولایتمداری را به نمایش گذاشتند و با پرچمدار اسلام و ولایت عهد و پیمانی دوباره بستند.

علاوه بر برگزاری مراسم‌هایی که با خاموش کردن چراغ‌ها و در تاریکی با حال و هوای متفاوت برگزار می‌شود و مداحان اهل بیت(ع) نیز سعی می‌کنند در این آخرین شب دهه اول محرم اوج اخلاص را به نمایش بگذارند در حالی که از شهدای کربلا و مصائب حضرت زینب (س) سخن به میان می‌آورند بر غریبان دشت نینوا اشک ماتم می‌ریزند. 

برخی از شرکت‌کنندگان در مراسم شام غربیان نیز در حالی که شمع‌هایی را به یاد غربت اسرای کربلا در دست گرفته‌اند سعی‌شان بر این است تا بتوانند در میان حزن و اندوه و گریه‌ای سرشار از عشق و محبت به امام حسین(ع) با بازماندگان کربلا اظهار وفاداری کنند.


 

 

 

 

]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
ارتباط مردمی
مطالبات مردمی
salamup.ir